Deniz Yerine Doğa, Kültür Tercih Edenlere

998

Türkiye’de 11 oteli bulunan Dedeman Hotels & Resorts International Grup deniz tatili yerine farklı tatil arayışında olanları, özel tatil paketleri hazırladı. Paketlerde misafirlerine Trabzon, Denizli, Gaziantep, Tokat, Erzurum, Eskişehir, Şanlıurfa, Konya, Elazığ, Zonguldak ve İstanbul’un güzelliklerini keşfetmeye davet ediyor.

Dedeman Hotels & Resorts International, her bölgenin özelliklerine göre hazırladığı tatil paketlerinde birçok alternatif yer alıyor. Ülkemizin doğa ve kültür güzelliklerini keşfetmeye davet eden grubun tavsiyeleri şöyle;.

Trabzon; Tur paketinde birçok eşsiz doğal güzellik yer var. Uzungöl, ünlü Ayder Yaylası, büyüleyici Sümela Manastırı, Atatürk Köşkü, içinde akarsu geçen Çal Mağarası ziyaretinin yanı sıra mavi tekne turu da seçenekler arasında bulunuyor.

Konya; Özel tatil paketinde, Mevlana Müzesi ve Türbesi, Şems-i Tebrizi Müzesi, Mevlevi Dergâhı, Tropikal Kelebek Bahçesi, Antik Rum Kenti Sille, Aya Elenia Kilisesi, Sille Barajı, Zaman Müzesi, semazen gösterisi var.

Erzururm: Pakette; Erzurum’un sembolü olan Çifte Minareli Medrese, Üç Kümbetler, Yakutiye Medresesi, Erzurum Atatürk Evi, kırmızı, Narman Peri Bacaları, Meşhur Erzurum Evleri, UNESCO tarafından Dünya Mirası’na aday gösterilen Tortum Şelalesi, Yedi Göller, Öşvank Kilisesi tur kapsamında.

Tokat; Ballıca Mağarası, Munamak Şelalesi, 781 yıllık Mahperi Hatun Kervansarayı, Atatürk Evi, Saat Kulesi, Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, Tokat Mevlevihanesi, Niksar Kalesi, Niksar’ın tarihi çarşısı Arasta, Yılanlı Köprü, Kaz Gölü’nün görülebilecek.

Elazığ: Antik kent Harput turu ile en büyük taneli üzümlerin yetiştiği Elazığ’da keyifle yaşanacak bağ bozumu turunun yanı sıra, Elazığ’ın en eski ticaret merkezi Elazığ Kapalı Çarşı gezisi, hazırlanan özel paket kapsamında misafirlerin deneyimine sunuluyor.

Şanlıurfa; Ağustos ayının sonuna kadar süren pakette 12 bin yıllık geçmişiyle dünyanın bilinen en eski ve en büyük tapınma merkezi Göbeklitepe, külah biçiminde konik kubbeli evlerin yer aldığı Harran Kültür Evi ziyareti ve halk kültürünün simgesi sıra gecesi etkinliği yer alıyor.

Gaziantep; Antik kentleri, tarihi yapıları, müzeleri ve yöresel mutfağıyla ünlü Gaziantep’te Ağustos ayının sonuna kadar geçerli olacak tur paketlerinde, dünyanın ikinci büyük mozaik müzesi Zeugma Müzesi’ne ücretsiz giriş ve 5 gece ve üzeri aralıksız konaklamalarda 1 gece ücretsiz konaklama imkânı sunuluyor.

Eskişehir:’ Yemyeşil parkları, tarihi güzellikleriyle Türkiye’nin önemli kültür ve sanat merkezlerinden biri olan Eskişehir’de, tarihi evleriyle ünlü Odunpazarı, Eskişehir’in sanat ve eğlence merkezi 222 Park’a ücretsiz giriş ve ülkemizin önemli sanat duraklarından biri olan Odunpazarı Modern Müzesi’ne giriş bileti var

Denizli:. Misafirler hem yayla deneyimi hem kültürel zenginliklerin keşfiyapıyor. Bağbaşı Teleferik’ini kullanarak Bağbaşı Yaylası’nın eşsiz manzarasını keşfi. Laodikya Antik Kenti. Pamukkale Travertenleri’nin yanında bulunan Pamukkale Hierapolis Örenyeri, Pamukkale Hierapolis Arkeoloji Müzesi ziyaret edebilecek.

Zonguldak; Otel hazırladığı paket kapsamında, mitolojik öykü ve efsaneleri ile ünlü, yan yana üç mağaradan oluşan Cehennemağzı Mağaraları ile Zonguldak’ın en uzun ikinci mağarası olarak bilinen Gökgöl Mağarası’nı ziyaret imkânı sunuluyor.

İstanbul; İstanbul’un Anadolu yakasında, Bostancı, Oyuncak Müzesi, Barış Manço Müzesi, Mehmet Naci Aköz Uçurtma Müzesi, Kidzania, AVM, Darıca Hayvanat Bahçesi, Sualtı Hayvanat Bahçesi, Viasea Akvaryumu, Tuzla Viaport Marina ve Kız Kulesi’ne giriş bileti sunuyor. Adalar Roof Restaurant’da akşam yemeği de bulunan pakette, Adalar Turu da özel bir seçenek olarak yer alıyor. İstanbul’un Avrupa yakasında ise Madame Tussauds, Ayasofya Camii, Dolmabahçe Sarayı, Atatürk Arboretum ve Miniatürk Müzesi var. Ayrıca misafirlere Müzekart hediye ediliyor.