Ruslar Akın Akın Geliyor

1044

Rusya Federal Havacılık Kurumu (Rosaviatsiya), uluslararası uçuşların yeniden başlamasının ardından yapılacak seferlerin şimdilik Aeroflot, Pobeda, Türk Havayolları ve Pegasus Havayolları tarafından gerçekleşeceğini duyurdu. 10 Ağustos’tan itibarense 7 Rus havayolu şirketi daha Türkiye’ye seferler başlıyor.

Rosaviatsiya’dan yapılan açıklamada, “Kısıtlamaların kaldırılmasından sonra Aeroflot havayolu şirketinin Moskova-İstanbul rotasındaki ilk tarifeli seferi Şeremetyevo Havalimanı’ndan yapıldı. Pobeda havayolu şirketi ise Moskova’daki Vnukovo Havalimanı’ndan İstanbul’a uçuş gerçekleştirecek. THY, bugünden Saint Petersburg, yarından itibaren de Rostov kentlerine uçuşlarına yeniden başlıyor.

Açıklamada ayrıca Antalya, Bodrum ve Dalaman’a uçuşlara yeniden resmen izin verileceği 10 Ağustos’tan itibaren Türkiye’ye yapılacak tarifeli ve charter seferlerin sayısı önemli ölçüde arttırılacak. Rus S7, Ural Havayolları, Royal Flight, Nordwind Airlines, Azur Air, Rossiya ve iFly havayolu şirketleri uçuşlara başlamayı planlıyor.”