Tekerlekler Dönecek Turistler Gelecek

1030

Dünya Ralli Şampiyonasının bir ayağı eylül ayında Marmaris’te yapılıyor. Ülkemizin ev sahipliği yaptığı en büyük spor organizasyonu’ olan ralli de dünyaca ünlü pilotlar yarışacak. Binlerce ralli tutkunu turisti, onları izlemek için ülkemize gelecek. Ralliyi çeşitli ülkelerinden 155 televizyon kanalı canlı yayınlarla verecek. Bu arada ülkemizin güzellikleri de ekranlardan tüm dünyaya ulaştırılacak.

Bu yıl Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayesine alınan, 2020 FIA Dünya Ralli Şampiyonası 5.yarışı Türkiye Rallisi, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) tarafından 18-20 Eylül tarihleri arasında yapılıyor. Pandemi nedeniyle ilk 3 yarış sonrasında ara verilen şampiyona, 04-06 Eylül tarihlerindeki Estonya Rallisi ile devam edecek ve ekipler bu yarışın ardından rotalarını Türkiye’ye çevirecek.

18 Eylül cuma günü başlayacak olan Türkiye Rallisi, Dünyanın en hızlı ralli pilotlarının nefes kesen mücadelelerine sahne olacak. 3 gün boyunca Marmaris, Ula ve Datça bölgelerindeki özel etaplarda devam edecek heyecan, 155 televizyon kanalından canlı yayınlarla tüm dünyaya ulaştırılacak.

Son iki yıldır ‘ülkemizde düzenlenen en büyük uluslararası spor organizasyonu’ olan etkinlik ile ilgili açıklama yapan TOSFED Başkanı Eren Üçlertoprağı; “Türkiye Rallisi organizasyonun Cumhurbaşkanlığı himayesinde gerçekleştirilecek. olmasından büyük gurur duyuyoruz. Bir kez daha ülkemizin gücünü tüm Dünya’ya göstermek ve tanıtımına katkıda bulunmak için hazırız.” dedi.

WRC Promoter CEO’su Jona Siebel de “Marmaris, pandemi sonrasında alınan önlemler doğrultusunda, tüm katılımcı ve seyircilerin keyifle ve güvenle seyahat edebilecekleri popüler bir tatil beldesi. Organizasyon Covid-19 protokolleri ile birlikte yürütülecek, güvenli bir ortam oluşturmak için Türkiye’nin sağlık yasalarına uygulanacaktır.“ açıklamasını yaptı.