Otellerde Zam Yok Kampanya Bile Olabilir

1106

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Sururi Çorabatır, ülkemizdeki otel fiyatları hakkında yaptığı açıklamada “Bu yıl zam yok. Hatta koronavirüs önlemleri için yapılan harcamalara rağmen fiyatlarda artış olmayacak. Hatta bazı oteller kampanya bile düzenleyebilir” dedi.

Türkiye turizminin en büyük pazarlarından Rusya’yla uçak seferlerinin başlaması sonrası Sputnik’e demeç veren Çorabatır, otellerin konaklama fiyatlarını artırıp artırmayacağı sorusuna yanıtladı. Otellerde konaklama fiyatlarının geçen yılın seviyesinde kaldığını söyleyen Çorabatır, “Mevcut fiyatlar, tur operatörleriyle 2019’da imzalanan sözleşmelerle belirlendi ve geçerliliğini koruyor” dedi

.

Çorabatır, pandemi koşullarına uygun olarak otellerde yemek ve içecek dağıtımında küçük değişiklikler yapıldığını, maske, dezenfektan ve sosyal mesafe işaretleri kullanıldığını söyleyerek konuklar arasında Kovid-19 hastası tespit edildiğinde otellerin çalışmaya devam edeceğini ve personele bu konuda eğitim verildiğini anlattı.