Alman Rüzgarı Denizcileri Sevindirdi

1197

Almanların Aydın, Antalya, İzmir ve Muğla’ya kapsayan Türkiye’nin turizm bölgelerine yönelik seyahat kısıtlamasını kaldırması, deniz turizmi sektöründe umut oldu.

İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk, deniz turizmi sektörünün Rusya’nın tarifeli uçuşlara başlaması ve Almanya’nın seyahat uyarısını kısmen kaldırması ile hareketleneceğine inandığını söyledi. Öztürk, Almanya ve Rusya’nın yanı sıra diğer Avrupa Birliği üyeleri başta olmak üzere diğer ülkelerin de izlemesini beklediklerini ifade etti.

Yusuf ÖZTÜRK

Öztürk deniz turizminin yatçılık ve marinalar olduğuna dikkat çekerek “Sektörümüz 2019’da ülkemiz turizmine yaklaşık 7 milyar dolarlık katkı sağladı. Mavi yolculuk, dalış, kitesurf, rüzgar sörfü, günübirlik gezi tekneleri gibi sualtı ve su üstü turizm amaçlı sportif faaliyetler alanlarında çalışan işletmelerimiz yabancı konukları ağırlamaya hazır. İşletmelerimiz hijyen ve sosyal mesafe başka olmak üzere her türlü tedbire uygun şekilde hizmet veriyor. Covid-19 küresel salgını nedeniyle bireysel ve izole tatilin öne çıktığı bir dönemde ülkemiz deniz turizminin misafirlerimizden büyük ilgi göreceğine inanıyoruz” dedi.

.