Beyrut’ta Patlama 135 Ölü 5 Bine Yakın Yaralı

1251

Lübnan’ın başkenti Beyrut Limanı yakınlarında şiddetli patlamalar oldu. Patlamalar sırasında en az 135 kişi yaşamını yitirdi. 5 bine yakın da yaralı var. Ölü sayısı hızla artıyor. Patlamada Türkiye’nin Beyrut Büyükelçiliği’nin hasar meydana geldi. Liman yakınlardaki 5 hafif 6 Türk vatandaşı da yaralandı..

Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta limanında eski Başbakan Saad el-Hariri’nin evinin yakınında yaşanan şiddetli patlamanın patlayıcı madde dolu bir depodan kaynaklandığı ileri sürüldü. Yetkililerin patlama sonrası 5 bine yakın kişinin yaralandığını ölü sayısının ise şimdilik 135 kişi olduğunu belirtildi. Ölü sayısını sürekli artıyor. Eski Başbakanın sağlık durumunun iyi olduğu vurgulandı. Cumhurbaşkanı Mişel Avn Ülkede ulusal yas ve iki haftalık olağanüstü hal ilan edildiğini açıkladı.. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu patlama ile ilgili olarak şu açıklamayı yaptı; hayatını kaybedenler Allahtan Rahmet yaralılara da acil şifalar diliyoruz. BU patlamada iki vatandaşımız hafif şekilde yaralandı. Durumları iyi. Acil şifa diliyorum.

ACİL TELEFON HATLARI ŞÖYLE

Büyükelçiliğimiz acil durum hatları (+906 13 944 904, +961 70 622 012) ve Konsolosluk Çağrı Merkezimiz (+90 312 292 2929) 7/24 vatandaşlarımızın hizmetindedir

Beyrut’ta patlama

Lübnan Kızılhaç Örgütü, kentin limana yakın kısmında patlamanın etkisiyle binaların çöktüğü ve enkaz altında kalanların olduğu ifade etti. Patlamanın KKTC’den de hissedildiği ileri sürüldü.

Türk Hava Yolları Basın Müşaviri Yahya Üstün, Beyrut’taki patlamanın uçuşlara engel olmadığı için 17.05 UTC kalkışlı TK 826 seferin devam ettiğini ve patlama sırasında THY Beyrut ofisindeki bir çalışanın camların kırılması sonucu hafif bir şekilde yaralandığını duyurdu. Üstün yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

“Beyrut havalimanında operasyona engel olacak bir durum olmadığı bilgisi üzerine 17.05 UTC kalkışlı TK 826 seferimiz operasyona devam etmektedir. Lübnan’da yaşanan patlama sırasında Beyrut ofisimizdeki bir çalışma arkadaşımızın hafif şekilde yaralandığını üzüntüyle öğrendik. Yaralanan arkadaşımız orada muhasebe şefi olarak görevli. Patlama etkisiyle ofisin camları kırılıyor ve arkadaşımız bu şekilde yararlanıyor. Arkadaşımızın durumu yakından takip edilmektedir. Beyrut operasyonlarımız planlandığı şekilde icra edilmektedir.

Önceki İçerikAlmanlar YEŞİL IŞIK Yaktı
Sonraki İçerikAntik Eserler Kamyon Tehdidinde
Avatar
Cahit Akyol, CA Yayıncılık ve İletişim Danışmanlığı şirketinin Ajans Başkanı ve kurucusu, turizm haberlerin yer aldığı www.turizmmuhabiri.com adlı haber sitesinin de kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni’dir. 35 yıllık Hürriyet Gazetesi muhabirliği geçmişi olan Akyol yayıncılık hakkındaki engin bilgisi ve onlarca yıllık tecrübesi ile meslek hayatı boyunca sayısız haber,  röportaj ve seri yazılara imza atmış, halen de sektörün içinden olan bir gazetecidir. Akyol, tecrübeli gazetecilerden oluşan kadrosu ile CA Yayıncılık ve İletişim Danışmanlığı şirketinde farklı sektörlerdeki firmalara, kişiye özel PR hizmeti sağlar. CA Yayıncılık ve İletişim Danışmanlığı’nda, marka yönetimi ve “butik tarzda” halkla ilişkiler hizmetlerini yönetir. Şirketinde özellikle marka, hedef çalışması,  projelendirme, konsept geliştirme ve uygulama, kurumsal mesajlar, ürün odaklı mesajlar ve tabii ki, medya ilişkileri konusunda yetkindir. Şirketinin faaliyet alanları, yayıncılık, iletişim danışmanlığı ve halkla ilişkiler ve organizasyondur.