Havalimanı Denetlemede “Temiz” Çıktı

1138

Koronavirüs tedbirleri kapsamında İstanbul Havalimanı’nda giden gelen yolcular, 95 işletme ve havalimanı çalışanları denetlendi. Denetimlerde maske, sosyal mesafe ve temizlik kurallarına dikkat çekildi. Çalışmalarda olumsuz bir durum ile karşılaşılmadı.

Mürteza AKKAYA

İçişleri Bakanlığı’nın koronavirüs vakalarının kontrol altında tutulabilmesi için yayınladığı genelgeyle birlikte başta İstabul olmak üzere ülke genelinde koronavirüs denetimleri yapıldı. Bu denetimler İstanbul Havalimanı’nda da gerçekleştirildi. İstanbul Havalimanı Mülki İdare Amiri İsmail Şanlı’nın katılımıyla gerçekleşen denetimlere polis, gümrük, sağlık ekipleri ile havalimanı işletmecisi İGA yetkilileri katıldı..

“Sağlık İçin, Hepimiz İçin” sloganıyla gerçekleştirilen denetimlerde maske, sosyal mesafe ve temizlik kurallarına dikkat çekildi. Havalimanının İç hat ve dış hat terminallerinde 3 ayrı noktada 22 personelle gerçekleştirilen denetimler kapsamında havalimanında faaliyet gösteren toplam 95 işletme kontrol edildi. Denetim yapan görevliler, yolculara sosyal mesafe kurallarına uymaları ve maske takmaları konusunda sık sık uyarılarda bulundu. Yine terminalde bulunan işletmeler denetlenerek dezenfektan ve hijyen konularında uyarıları yaptı.

OLUMSUZLUK YAŞANMADI

Korona virüs denetimlerine ilişkin açıklama yapan İstanbul Havalimanı Mülki İdare Amiri İsmail Şanlı, virüsle mücadele sürecinde İstanbul Havalimanı’nda erken dönemde alınan önlemlerle, önemli bir başarı elde edildiğini belirtti. Şanlı  “Bizim standart olarak yaptığımız denetimlere ek olarak, bugün 81 ilimizde tüm uygulama noktalarımızda pandemi kapsamında alınan önlemlerin yerindeliği denetlenmiş oldu. İhlallerle ilgili yasal işlemler uygulandı. Havalimanımızda tüm işletmelerimiz denetlendi. Yolcularımızdan kurallara uymayanlar hakkında yasal işlemler yapıldı. Bu noktada kayda değer bir olumsuzluk yaşanmadığını söyleyebiliriz” dedi.