Mega Yatlar Korona Dinlemiyor

1207

Bodrum Yalıkavak Marina, pandemi döneminde bile yabancı mega yatları ağırlıyor. Uluslararası üne sahip marinada son aylarda dünyaca ünlü süper yatlar demirledi.

Dev yatların konuk olduğu marina da muhteşem Kaiser, White ve Ares’in ardından tüm görkemi ile 99 metrelik Madame Gu, 2020 yılında sahibine teslim edilen 75 mt’lik süper yat Arrow ve 62 metrelik Voice da Bodrum’a geldi.

Mega yatların en büyük ve görkemlilerinden biri olan Hollanda’da üretilen özel motor yat Madame Gu da bu yaz Yalıkavak Marina’yı tercih etti. Yapımı dört yıl süren, 99 metre uzunluğunda ve 14 metre genişliğinde ve 18 kamarası olan megayat Madame Gu, Yalıkavak Marina’ya demirledi. Madame Gu’nun içinde spor salonu, jakuzi, asansör ve helikopter pisti var.

default

Yine 2020 yılında üretimi tamamlanan 75 metrelik süper yat Arrow da nunlardan birirsi. Tekne çelik bir gövdeye sahip. Teknedeki diğer olanaklar arasında güneşlenme terasında özel yapım mozaik astarlı bir jakuzi ve eşsiz bir bar alanı ile tamamlanmış bir plaj kulübü de bulunuyor.

default

2020 model 62 metrelik özel süper yat Voice CRN tarafından İtalya’da üretilen en yenilikçi teknelerin başında geliyor. Ancona tersanesinde üretilen özel yatın müthiş iç ve dış mimarisi, Nuvolari&Lenard tarafından yapıldı. Voice, 6 özel kabininde 12 misafire kadar ağırlama yapabiliyor. Bu özel yat içinde jakuzi, garaj, güneşlenme ve yüzme alanı bulunuyor.

default

Marina Hakkında; Aynı anda 620 yatı ağırlayabilen Yalıkavak Marina da Türk ve dünya mutfaklarından örnekler sunan gurme restoranlar, butik oteller ve Avrupa Birliği normlarında Mavi Bayraklı plaj var. The British Yacht Harbour Association (TYHA) tarafından “2018-2019 Dünya’nın En İyi Süper Yat Marinası” ödülüne layık görülen, yine TYHA tarafından 5 Altın Çapa sahibi Yalıkavak Marina, Türkiye’nin ilk yüksek kapasiteli süper yat marinası. 620 yatı aynı anda ağırlayabilen, marina, 140 metre uzunluğa kadar olan süper yatlara hizmet verme kapasitesine sahip.