Dev Şirketin Zararı da Dev; 1,5 Milyar Euro

1158


Dünyanın sayılı havayolu şirketlerinin baş sıralarında bulunan Alman hava yolu şirketi Lufthansa, ikinci çeyrekte 1.5 Milyar Euro zarar ettiğini açıkladı.

Pandemi nedeniyle zor günler geçiren tüm havayolları gibi Lufthansa’da şirketin giderleri düşürmek için ciddi adımlar attı. Ancak atılan adımlar zararın önüne geçemedi. Reuters’ın haberine göre, hava yolu şirketinin hasılatı 1.9 Milyar Euro olarak açıklanırken, geçen yıl aynı döneminde bu rakam 9.6 Milyar Euro seviyesinde olduğu belirtidi. Şirket hava ulaşımında talebin koronavirüs krizi öncesi seviyelere yükselmesinin 2024 yılını bulacağını tahmin ettiğini de ileri sürdü.

UÇUŞLARA DEVAM

Bu arada şirket yönetimi sonbahar mevsimi için operasyonları artırmayı planladı. Lufthansa’nın, Münih’ten beş Avrupa ülkesine daha uçmaya başlayacağı açıklandı.

Uçuşların eylül ve ekim aylarında başlayacak. Plana göre uçuşlar söyle; 7 Eylül’den itibaren Münih’den Marsilya (Fransa), Göteborg (İsveç), Kiev (Ukrayna) ve Sibiu’ya (Romanya) seferleri başlatacak. Buna ek olarak, 5 Ekim tarihinde de tekrar Graz’a (Avusturya) uçuş yapılacak.