Alevler Havai Fişekten Değil Maytaptan

1022

Dedeman Konya Hotel & Convention Center’ın bahçesinde düzenlenen bir düğün organizasyonu sırasında, otelin bahçesinde çıkan yangın ile ilgili olarak otel yönetimi  açıklama yaptı.

Açıklamada söyle denildi; Küçük çapta maddi hasarlı, herhangi bir can kaybı ve yaralanmaya sebep olmayan, sadece birkaç ağacın alev aldığı bir vaka yaşanmıştır.

Dedeman Konya Hotel & Convention Center ve diğer tüm Dedeman otellerinde yapılan organizasyonlarda, yanıcı ve patlayıcı madde kullanımının yasak olduğu organizasyon sözleşmelerimizde çok açık ve net olarak belirtilmektedir. Ayrıca bu hususla ilgili sözlü olarak da organizasyon sahipleri bilgilendirilmektedir. Bahse konu düğün organizasyonunda, gelin ve damadın karşılanması esnasında, otel yönetimi ve personelinin haberi olmaksızın atılan maytaptan çıkan kıvılcım, mavi sedir ağaçlarının yapraklarına sıçramış ve üzüntü verici olayın yaşanmasına sebep olmuştur. Otel personeli ve itfaiye ekiplerinin başarılı müdahalesi ile hiç kimse zarar görmeden, alevler kısa sürede söndürülmüştür. Daha sonra misafirler yeniden düğün alanına davet edilerek, düğün organizasyonuna kalındığı yerden devam edilmiştir. Yayınlanan haberlerde belirtilen havai fişek gösterisi otel sınırlarımızın dışındaki boş arazide, otel ve müşterilerimizle hiçbir ilgisi olmayacak şekilde yapılmıştır. Bahse konu alevler ile bu havai fişek kullanımının herhangi bir ilgisi yoktur. Bir daha belirtmek isteriz ki,  alevlerin sebebi otel yönetimi ve personelinin tamamen bilgisi dışında düğün alanına sokulmuş bir maytabın patlatılması sonucu oluşmuştur.