Rus Uçakları Alanda Moraller Tavanda

1157

Bugün Rusya’dan Antalya’ya 58 Rus uçağı geldi. Uçaklar tüm gün boyunca 14 bin turist getirdi. Antalya’ya uzun bir aradan sonra Rus turistleri getiren ilk uçak, Moskova’dan Antalya’ya uçan Rossiya Havayolları oldu. Uçakta 519 yolcu vardı.

Rusya’dan Antalya’ya turist taşıyan uçaklarla havalimanına gelen turistler, korona virüs tedbirleri ile karşılandı. Bu arada Rus turistlerin gelmesi Antalya da sevinçle karşılandı. Bu arada Gazipaşa-Alanya Havalimanı da Rusya’dan gelen ilk uçuşu karşıladı. Rusya’nın başkenti Moskova’dan 180 yolcuyla gelen Pobeda Havayolları uçağının Gazipaşa ve Moskova arasında haftanın her günü karşılıklı sefer düzenleyeceği belirtildi.

Antalya ilinde 2 bin 799 konaklama tesisinde 291 bin 700 oda ve 628 bin 660 yatak bulunduğu belirtilirken pandemi nedeniyle azalan turist sayısının en azından Ruslarla kapatılması düşünülüyor..

Öte yandan Rusya’dan Türkiye’ye uçuş yapacak şirketlerin de planları açıklandı. Buna göre; Rus Aeroflot, S7, Ural Havayolları, Royal Flight, Pobeda, İkar, Red Wings, North Wind, Azur Air, Rossiya ve Ifly havayolu şirketleri, Moskova-Antalya arasında tarifeli ve charter seferlere başlıyor.

Moskova’dan Rus turistleri Dalaman’a ise S7, Ural Havayolları, Royal Flight, İkar, North Wind, Azur Air ve Aeroflot olarak belirlendi.

Saint Petersburg’dan Türkiye’deki tatil bölgelerine sefer koyacak olan şirketler Rossiya, North Wind, Red Wings, Ifly ve Ural Havayolları olarak sıralanırken, Rusya’nın güneyindeki Rostov kentinden de Rossiya hariç aynı havayolu şirketlerin Türkiye seferlerini gerçekleştireceği kaydedildi.