Sabaha Kadar Alemlere Akmak YOK

1114

Koronavirüsü vaka sayılarında artış yaşanması üzerine Yunanistan’da turizm merkezlerindeki restoran, barlar ve diskoteklere gece yasağı kondu. Artık sabahlara kadar alemlere akmak geçici bir süre yasak.

Yunanistan Sağlık Bakanı Vassilis Kikilias, vaka eğrisinin “Tehlikeli bir şekilde arttması üzerine bu tür önlemlerin alaındığını” söyledi. BBC’nin haberine göre, gece eğlenceleri ünlü Yunan adaları Mikanos, Santorini, Korfu, Girit, Rodos, Kos ve Zakintos+ta artık restoran, barlar ve diskotekler gece 24.59’dan sabah sabah 07:00’ye kadar kapalı olacak. Gece eğlenceleri ve partileri ile turistlerin çılgınca eğlendikleri adalarda bar diskotek gibi yerlerde sabahın ilk ışıklarını karşılamak da bir süreliğine hayal oldu.

Aynı uygulama ülkenin kara tarafında da Selanik, Larissa, Volos ve Katerin şehirleri ile Halkidiki yarımadasında da uygulanacak. Bakanlık yetkilileri kısıtlamaların şimdilik 23  Ağustos’a kadar geçerli olacağını ancak duruma bakarak karar verileceğini belirttiler.

Bu arada Yunan hükümeti, bir dizi AB ülkesinden ve Balkanlar’dan ülkeye gireceklere de kısıtlama getirildiğini açıkladı. Buna göre; 17 Ağustos’tan itibaren Belçika, Çekya, Hollanda, İspanya ve İsveç’ten ülkeye girecek yolcuların da son 72 saatte alınmış Covid-19 test sonuçlarını sunmaları zorunlu tutulmasına kakar verildi.