TUI Kendi Uçakları İle Geliyor

1103

Almanya’nın Türkiye’ye seyahat uyarısını dört il için kaldırmasının ardından, ülkenin en büyük seyahat şirketlerinden TUI, Türkiye seferlerine başladı. Antalya, Muğla, Aydın ve İzmir’in ardından sırada 28 Ağustos’ta start alacak Dalaman seferleri var.

TUI’den yapılan açıklamada, ilk olarak Almanya’nın 12 kentinden Antalya’ya uçuşların başladığını bildirildi. TUI, Antalya’nın yanı sıra Dalaman, Bodrum ve İzmir seferlerinin de en kısa sürede devreye gireceği belirtildi.  28 Ağustos’tan sonra da şirketin kendine ait uçakları ile Dalaman’a yolcu taşınacağını açıkladı.

20 BİN YOLCU KAPASİTE VAR

Yaz uçuş planının kasım ayına dek uzatıldığını da bildiren TUI, sezon sonuna dek Türkiye’ye gidiş-dönüşler için 20 bin yolculuk kapasite ayrıldığını duyurdu. TUI Genel Müdürü Marek Andryszak, açıklamasında; “Türkiye olarak Alman TUI müşterilerinin, tatil için en çok tercih ettiği ülkelerden birisi” dedi. Andryszak ayrıca Türkiye’deki otellerin de gelecek turistlere en iyi şekilde hizmet vermek için hazırlıklı olduğunu vurguladı.