48 Ülkeye Uçuyoruz İşte Listesi

1121

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, pandemi nedeniyle durdurulan yurt dışı uçuşları için “92 ülke ile yazışma trafiği tamamlandı, hali hazırda tarifeli ve tarifesiz olmak üzere 48 ülke ile uçuşların yapılıyor” dedi.

Bakan Karaismailoğlu, yaptığı açıklamada, Sağlık, Dışişleri, Kültür ve Turizm Bakanlıkları, Bilim Kurulu ile yoğun iş birliği gerçekleştirdiklerini belirtti. Uçuşlarda vatandaşların sağlığının ön planda tutulduğunu ve uyguladıkları tedbirlerin hayati öneme sahip olduğunu ifade etti. Ülkemizin normalleşme programı çerçevesinde 48 ülke ile uçuş trafiğini sürdürdüğünü vurgulayarak ülkeleri şöyle sıraladı;

İŞTE UÇTUĞUMU ÜLKELER

“ABD, Almanya, Arnavutluk, Avusturya, Azerbaycan, Bangladeş, Belçika, Benin, Fildişi Sahilleri, Fransa, Kuveyt, Hırvatistan, Hollanda, İngiltere, Hong Kong, İrlanda, İsrail, Libya, Lübnan, Lüksemburg, Kuzey Makedonya, Moldova, Moritanya, Rusya, Senegal, Sırbistan, Beyaz Rusya, Bosna Hersek, Bulgaristan, Cibuti, Çin, Danimarka, Endonezya, İsveç, İsviçre, İtalya, Kanada, Katar, KKTC, Kosova, Somali, Ukrayna, Ürdün, Yunanistan, Mısır, Polonya, Fas ve Cezayir.