Başkan Yardımcısı KAYBOLDU

1313

Amerikan’ın ünlü havayolu şirketi United Airlines’in Başkan Yardımcısı Jake Cefolia 9 gündür bulunamıyor. Cefolia için Chicago polisi çok yönlü soruşturma başlattı. Dedektiflerin ünlü hava yolu yöneticisi için “Fidye için mi kaçırıldı? Öldürüldü mü? Gasp cinayetine mi kurban gitti? Yoksa başka bir neden mi var? Düğüm çözülemiyor. Olasılıklar çeşitli” yorumlarını yaptıkları ileri sürülüyor.

Dünya çapındaki 49 yaşındaki yönetici Cefolia’nın otomobili her zaman koşu yaptığı Chicago kenti Lemont ormanın kenarında bulundu. Ancak Başkan yardımcısının izine rastlanmadı. Polis alarmda. Kurtarma köpekleri ve 100 kişiye yakın bir ekip ile ormanı karış karış tarıyor.  Aramalar  sürerken umutlar da azalıyor. Havayolunun dünya çapındaki satışlardan sorumlu kıdemli başkan yardımcısı olarak görev yapan Cefolia, 6 Ağustos’tan beri kayıp. Chicago’nun DuPage bölgesini Orman Koruma görevlileri “Ormana sık sık koşmaya gelirdi. Ormanda 10 millik bir koşu parkuru var.  Orada koşardı. Atletik bir beyefendiydi” diye ifade verdi. Polis Jake Cefolia için “Hala orman alanında olduğundan emin değiliz, ancak bu güne kadar aile veya arkadaşlarla hiçbir temas olmadı” diyerek kaçırılma olasılığını da göz ardı etmiyor. Bu arada United Airlines, Cefolia’nın dünya çapındaki satışlardan sorumlu kıdemli başkan yardımcısı için yazılı bir açıklamada yaptı

Şirketten yapılan açıklama söyle;

Değerli United Airlines Müşterileri,

Aşağıdaki haberleri büyük bir endişe ve duygu ile sizlerle paylaşıyoruz. Haberlerde görmüş olabileceğiniz gibi, Kıdemli Başkan Yardımcımız, meslektaşımız ve arkadaşımız Jake Cefolia, en son 6 Ağustos Perşembe akşamı görüldü. İyi durumda olduğu konusunda endişeliyiz ve o zamandan beri desteğimiz için ailesi ile temas halindeyiz. Ailenin talebi üzerine, şu anda herhangi bir ek ayrıntı vermeyeceğiz. Ayrıca herkesten ailenin mahremiyet arzusuna saygı göstermesini istiyoruz. Ayrıca, Jake’in bulunması için güvenlik güçleri ile temas halindeyiz. Kendilerine bu konuda her türlü yardımı yapma arzusunda olduğumuzu belirttik. Durumun olabilecek en iyi şeklide sonuçlanması için tüm dualarımız ile United satış ailesi olarak Jake, ailesi, güvenlik güçleri ve arama ekibinin yanındayız. Şimdiden düşünceleriniz ve ve iyi dilekleriniz için teşekkür ederiz. Daha fazla bilgi edindikçe sizi güncel tutacağız. Jake’in yerini belirlemede yardımcı olabilecek herhangi bir bilginiz varsa, lütfen Elmhurst Polis Departmanı ile iletişime geçin. (630) 530-3050’de. Saygılarımızla, Marcel Fuchs ve Glenn Hollister

Jake Cefolia kimdir?

Jake Cefolia, 2018 yılından beri United Airlines dünya çapındaki satışlarının sorumlu kıdemli Başkan yardımcısı. Görevleri satış programları, seyahat yönetimi, şirketin yüzlerce satış profesyonelini yönetmekti.

Önceden hangi görevlerdeydi;

Embry-Riddle Havacılık Üniversitesi’nden İşletme Yönetimi bölümünden mezun. 2007’den beri United’da. Şu anki görevinden önce, Amerika satışlarından sorumlu başkan yardımcısı olarak görev yaptı. Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve Latin Amerika’nın yanı sıra Küresel Hesaplar Bölümü için satışları denetledi. Diğer önceki görevleri arasında Küresel Hesaplar Bölümünün genel müdürü ve Atlantic ve Pacific Satışlardan sorumlu başkan yardımcılığı yer alıyor. Hong Kong United’ın Pasifik Bölgesi’nin genel müdürlük yaptı. Önceki havayolu deneyimi, Northwest Airlines ve British Airways ile satış liderliğiydi.