Ruslara Yüzde 40 Kıyak

1225

Rusya Tur Operatörleri Birliği ATOR’un tur şirketlerini kaynak göstererek yaptığı açıklamaya göre Türkiye’deki oteller Rus turistler için fiyat indirdi. Fiyatlar geçen yıla göre yüzde 40 düşük verildi. Buna göre ülkemize gelen turist de memnun, boş kalmaktansa Ruslara tur satan acente veya otel de memnun oldu.

Rusya’dan Türkiye’ye başlayan turist akını sayısının, Ukrayna’dan üç kat, Almanya ve İngiltere’den ise sekiz kat daha fazla olduğu belirlendi. Gönderdiği turist bakımından lider ülke Rusya, aynı zaman da Türkiye’nin Ege kıyılarına en çok turist gönderdi.

TUI Rossiya verilerine göre, tüm kategorilerden oteller şu an geçen yıla kıyasla en az yüzde 20 daha düşük fiyat sunarken, Sputnik’te yer alan habere göre, Rozovıy Slon şirketi de fiyat indirimini doğruladı. Öte yandan Antalya ve çevresindeki turizmcileri Almanya başta olmak üzere İngiltere ve Rusya’dan rezervasyonların arttığını, önümüzdeki haftalarda Almanya’dan başlayacak charter uçuşlarıyla gelen turist sayısının çok daha fazlalaşacağını ileri sürdüler.