Katliamın CANLI Hedefleri belirlendi

1473

Ülke genelinde 798 yaban hayvanı için av izni çıktı. Doğa katliamı 20 gün sonra serbest. Canlı hedefler ise; ceylan, karaca, kızıl geyik, Anadolu yaban koyunu, çengel boynuzlu dağ keçisi, melez yaban keçisi,  yaban keçisi, yaban domuzları.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü Merkez Av Komisyonu ‘2020-2021 Av Yılı Av Turizmi Uygulama Talimatı’ belirlendi. Türkiye genelinde avlanmasına izin verilen türler şöyle; 398 erkek yaban keçisi, 25 hatalı boynuzlu şelek yaban keçisi, 45 dişi yaban keçisi, 12 melez yaban keçisi, 39 çengel boynuzlu dağ keçisi, 9 Anadolu yaban koyunu, 14 ceylan, 89 kızıl geyik, 167 karaca ve yüzlerce yaban domuzu avlanabilecek. Av turizmi kapsamında izin almak koşulu ile yine kişi başına 2 yaban domuzu avlamak serbest. Yaban domuzu kotasının binlerce hayvanı bulması ileri sürülüyor.

Eskişehir durdurdu Tunceli iptal

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü’nün Eskişehir ve Tunceli’deki bölge müdürlüklerinin avlaklar ve avlaklardaki hayvanlar ile ilgili ihalelerin yapılırken Eskişehir ve Tunceli devre dışı kaldı. Çünkü Eskişehir’de av izin verilen 18 kızıl geyik için Eskişehir Hayvanları Koruma Derneği’nin başvurusu üzerine, İdare Mahkemesi ‘yürütmeyi durdurma’ kararı verdi. Tunceli’de ise 17 yaban keçisi için yapılan ihale Genel Müdürlük tarafından geri çekildi.

Önceki İçerikYüzde 40 Gurbetçi Geliyor
Sonraki İçerikRusların Talepleri Artıyor
Cahit Akyol, CA Yayıncılık ve İletişim Danışmanlığı şirketinin Ajans Başkanı ve kurucusu, turizm haberlerin yer aldığı www.turizmmuhabiri.com adlı haber sitesinin de kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni’dir. 35 yıllık Hürriyet Gazetesi muhabirliği geçmişi olan Akyol yayıncılık hakkındaki engin bilgisi ve onlarca yıllık tecrübesi ile meslek hayatı boyunca sayısız haber,  röportaj ve seri yazılara imza atmış, halen de sektörün içinden olan bir gazetecidir. Akyol, tecrübeli gazetecilerden oluşan kadrosu ile CA Yayıncılık ve İletişim Danışmanlığı şirketinde farklı sektörlerdeki firmalara, kişiye özel PR hizmeti sağlar. CA Yayıncılık ve İletişim Danışmanlığı’nda, marka yönetimi ve “butik tarzda” halkla ilişkiler hizmetlerini yönetir. Şirketinde özellikle marka, hedef çalışması,  projelendirme, konsept geliştirme ve uygulama, kurumsal mesajlar, ürün odaklı mesajlar ve tabii ki, medya ilişkileri konusunda yetkindir. Şirketinin faaliyet alanları, yayıncılık, iletişim danışmanlığı ve halkla ilişkiler ve organizasyondur.