Maskeli Ama Mesafesiz Veda

1268

Amerikan Delta Hava yollarında çalışan pilot karı-koca önceki gün birlikte emekli oldu. Şirketleri onlara öyle bir jest yaptı ki, pandemi nedeniyle havayollarında gülmeyen yüzler, bu jest ile gülümsedi. Fahan çift sosyal medya da fenomen oldu.                  

Joe ve Margrit Fahan 28 yıllık evli bir çift. Aynı yastığa baş koydukları gibi meslekleri de aynı. İkisi de pilot. İkisi de Delta Havayollarında görevli. Ve önceki gün ikisi de emekli oldu.  Çalıştıkları şirket de onlara bir jest yaparak son uçuşlarını birlikte yapmalarını sağladı. Evet, Joe ve Margrit Fahan uçağı birlikte uçurdu.

Kaptan pilot Joe ve yardımcı pilot Margrit kokpitte yan yana oturup Airbus A330 tipi uçakla New York Milano seferini gerçekleştirdi.

Joe Fahan, Delta’da 36,5 yıl, eşi Margrit ise 35 yıl hizmet vermişti. Uçaklarını Milano’ya indirdikten sonra şirket onlara öyle bir program yapmıştı ki, ikramiyelerinin yanı sıra bir de mini tatil hediye etmişti. Fahan çifti Milano’ya inince uçağı bir diğer ekibe teslim etti ve 5 gün İtalya’da kaldı. Eve dönmeden önce Venedik’te ve Como Gölü kıyısında vakit geçirerek hem emekliliklerini hem de evliliklerinin 28. yıldönümünü kutladılar. Tatilin sonunda görevlerinin başına dönüp Milano New York seferini yapacak uçağın kokpitine yine birlikte geçtiler. Pilot çiftin kullandığı uçak Milano dönüşünde de New York’ta su takıyla karşılandı.

Ömür boyu unutmayacağız

Joe ve Margrit Fahan yıllardır aynı şirkette olmalarına karşın hiç aynı uçuşta yer almadıklarını belirterek “Delta bize öyle bir ödül verdi ki, ömür boyu unutmayacağız. Son uçuşumuzun birlikte olması çok anlamlı oldu. Bu arada İtalya’daki 4 günlük kısa tatil de emeklilik öncesi moralimizi düzeltti. Artık gökyüzüne baktığımızda uçaklara bir başka anlamlı bakacağız. Birlikte uçmak çok zormuş. İş başka aşk başka” derken New York inişlerinde öpüşerek uçaklara veda ettiler.