Turizm İçin Alkol Yasası Gevşetildi

1101

Adeta çökme noktasına gelen ekonomik krizden kurtulmaya ve turizmi canlandırmaya çalışan Dubai, bazı yasaları gevşetme kararı aldı. Bu kararlar arasında alkol satışı ve içki bulundurmaya yönelik yasalarda var..

Pandemi nedeni ile evlerinden çok çıkamayan Dubaililer için Emirliğin iki büyük alkol dağıtıcısı, ilk kez evlere yasal alkol dağıtımına başladı. Şehir yönetimi, sakinlere yasal olarak satın alma izni veren sistemi değiştirdi.

Dubai yasalarına göre Müslüman olmayanlara Dubai polisi alkollü içecek almalarına, taşımalarına ve tüketmelerine izin veren kırmızı plastik kartlar veriyor. Bu kart olmayanlar para cezası ve tutuklama ile karşı karşıya kalabiliyordu. Bu kırmızı kartlar artık siyah kartla ve sadece bir Emirlik ulusal kimlik kartı gerektiren basitleştirilmiş bir başvuru süreciyle değiştirildi. Yeni sistem ile turist ve ziyaretçilerin sadece pasaportlarını kullanarak distribütörlerden alkol satın almalarına olanak tanındı. Bu da ziyaretçilerin alkol bulundurmaktan tutuklanmasına neden olan yasal boşluk da kapatılmış oldu.