Fotoğrafını Tweet Attı Delta da Onu

1122

Usame Bin Ladin’i öldüren “özel kuvvetler timi”nin içinde görev aldığını iddia eski ABD Donanma askeri, havalanmadan önce uçağın içinde maskesiz öz çekim yaptı. Sonra bunu tweet attı. Tweeti görenler durumu havayollarına iletti. Delta Havayolları eski askeri uçaktan indirdi ve uçuş yasağı koydu.

Eski Donanma askeri Robert O’Neill, önceki gün Delta Havayollarının Minneapolis – Newark seferini yapan uçağına bindi. O’Neil maske takmadan yolculuk ettiğini gösteren  fotoğrafını çekti. 44 yaşındaki Robert O’Neill, koltuğunda gülümseyen fotoğrafının altına da “Ben bir p..y değilim” diye yazdı ve bunu twitter’de paylaştı. Maskesiz olarak uçağın içindeki fotoğrafa tepkilerin gelmesi dakikalar içinde oldu. Fotoğrafı görenler Delta Havayolları’na ihbar etti. Delta da uçuş ekibine emir vererek eski askeri uçaktan indirtti. Ardından da Delta ile uçmasının yasaklandığını açıkladı. 

Aptal maskeler bir işe yaramıyor

Eleştirilen O’Neill’in, “Biyolojik savaş hakkında çoğunuzdan daha çok şey biliyorum. Eğitildik. Bu aptal maskeler hiçbir şeye yaramıyor” diyerek kendini savundu. Donanmaya 1995 yılında katıldığını belirlenen Robert O’Neill, Tom Hanks’ın “Kaptan Phillips” filmine konu olan ve Somalili korsanlar tarafından rehin alınan bir ticaret gemisinin kaptanının 2009 yılında kurtarılması operasyonuna da katıldığını da iddia etti. Delta Havayolları yetkilileri de uygulamanın yasal olduğunu belirterek uçaktaki yolcularımızın hayatlarını riske atacak davranışlarda bulunanlara hiç hoş görülü davranmayız. Maske takmamak çok büyük bir hata. Bu güne kadar bu zorunluluğuna uymayan 110 kişinin Delta ile uçması yasaklandı” dediler.