Gençlere Gel Gel Gemiye Roller Coaster

1091

Pandemi ile birlikte krizin dibini gören kruvaziyer şirketleri yeniden eski günlere dönmenin hesabını yaparken müşteri profillerine gençleri de katmanın hesabını yapıyor. Genellikle orta yaş ve üzeri kişilerin tercih ettiği kruvaziyerlere artık gençler ve çocukları da gelsin diye gemiye lunapark treni olarak bilinen Roller Coaster yapılıyor.

Carnival Cruise Line adlı şirketin gelecek yıl hizmete girmesini planladığı Mardi Gras adlı yeni kruvaziyer gemisine Bolt adı verilen Roller Coaster yapılıyor..

Mardi Gras Cruise Direktörü Matt Mitcham, kısa bir süre önce Bolt’un Münih, Almanya’daki imalat bölümünü gezdi. Pisti inceledi. Deniz seviyesinden 180 fit (yaklaşık 55 metre yükseklikte) kurulan ve türünün ilk örneği olan pistte sürüşü izledi.

Gemi inşaatının yetkilileri “Biz hız trenlerini seven insanlar için, bunun bir gemide yaratabileceğimiz en şaşırtıcı deneyim olacağını düşünüyoruz. Gemi her farklı bir limana gittiğinde misafirler farklı bir manzaraya ve farklı bir ana sahip olacak. Onlara sadece “Siz kemerinizi takın ve deneyimi bekleyin. Burada, deneyimin bir parçasısınız. Sürüşte kendi eğlencenizi seçeceksiniz. Bir Porsche 911’in iki katı hızlanma elde edebilirsiniz ” diyeceğiz.

İki kişilik motosiklet tarzı coaster, tamamen elektrikli ve içindeki kişilerin kendi hızlarını kontrol etmelerine izin veriyor. Böylece 360 ​​derecelik okyanus manzarası sağlayacak olan raylarda en hızlı süre için başka misafirler ile rekabet etme şansı da var.

BOLT ayrıca, 40 mil / saate (yaklaşık 65 kilometre) hız yapabiliyor. Hızları gösteren dijital bir hızölçer ve ses efektli hoparlörler ile birlikte üzerindekileri hoş vakitler geçirtecek. Bu arada hareket halindeyken üzerindeki kameralarda sürekli kayıt yapacak. Konuklar daha sonra fotoğrafları indirip arkadaşları ve aileleriyle paylaşabilecek.

Önceki İçerikBerlinale 2021 Yapılıyor
Sonraki İçerikBoom Süpersonic İle Tanışın
Avatar
Cahit Akyol, CA Yayıncılık ve İletişim Danışmanlığı şirketinin Ajans Başkanı ve kurucusu, turizm haberlerin yer aldığı www.turizmmuhabiri.com adlı haber sitesinin de kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni’dir. 35 yıllık Hürriyet Gazetesi muhabirliği geçmişi olan Akyol yayıncılık hakkındaki engin bilgisi ve onlarca yıllık tecrübesi ile meslek hayatı boyunca sayısız haber,  röportaj ve seri yazılara imza atmış, halen de sektörün içinden olan bir gazetecidir. Akyol, tecrübeli gazetecilerden oluşan kadrosu ile CA Yayıncılık ve İletişim Danışmanlığı şirketinde farklı sektörlerdeki firmalara, kişiye özel PR hizmeti sağlar. CA Yayıncılık ve İletişim Danışmanlığı’nda, marka yönetimi ve “butik tarzda” halkla ilişkiler hizmetlerini yönetir. Şirketinde özellikle marka, hedef çalışması,  projelendirme, konsept geliştirme ve uygulama, kurumsal mesajlar, ürün odaklı mesajlar ve tabii ki, medya ilişkileri konusunda yetkindir. Şirketinin faaliyet alanları, yayıncılık, iletişim danışmanlığı ve halkla ilişkiler ve organizasyondur.