Formula 1 İstanbul’da

982

Türkiye’nin 2005-2011 yılları arasında ev sahipliği yaptığı, dünyanın en önemli motor sporları organizasyonu 9 yıl aradan sonra İstanbul’a geri döndü.

2020 yılı Formula 1, takvimi kapsamında sezonun 14’ncü yarışı Formula 1 DHL Turkish Grand Prix 2020 olarak 13-15 Kasım tarihinde İntercity İstanbul Park’ta yapılıyor. Tüm dünyadan milyonlarca izleyicisi bulunan, ülkelerin tanıtım faaliyetlerinde en önemli spor organizasyonları arasında yer alan Formula 1 yarışlarının Türkiye’ye geri getirilmesi projesi Cumhurbaşkanlığı tarafından desteklendi.

Intercity Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak, “Dünyanın en büyük motor sporları organizasyonu Formula 1’i tekrar Türkiye’ye getirdiğimiz için büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz. Bu sözleşmeyi Intercity olarak tüm yükümlülüklerini kendimiz üstlenerek imzaladık. Formula 1’i tekrar ülkemize kazandırırken, tüm dünyanın ve Türkiye’nin içinden geçtiği böylesine zorlu zamanlarda devletimize yük olmamak çok önemliydi. Çalışmalarımızın başarıyla sonuçlanması ülkemize hayırlı olsun. 2013 yılından bu yana gözümüz gibi baktığımız pistimizi ve İstanbul bir kez daha tüm dünyaya hak ettiği şekilde tanıtacağız” dedi.