Vikingler 2021’e Kadar Bağlı

1568

Viking Kruvaziyer şirketi müşterilerine CEO’ları Torstein Hagen, imzalı mektuplar gönderdi. Mektupta yılsonuna kadar seferleri askıya aldıklarını duyurdu.

Başkanı Torstein Hagen mektubunda “11 Mart’ta, COVID-19 salgınının başlangıcında operasyonları geçici olarak askıya alan ilk gemi hattı bizdik. Ağustos ayında da hala denize açılmadık. Bu mektubu size yazacağımı hayal edemezdim” diye başladı.

Hagen Vikingîn, 1997’de dört nehir gemisi ile başladığını belirterek “Bugün çok farklı bir şirket olduk. Ancak son yirmi yılda bir şey değişmedi. 5 Ağustos’ta 23. yıldönümümüzü kutladık. Viking’in ilk gününden bu yana, gemilerimizdeki tüm kişilerin güvenliğine ve refahına ve hedefe odaklandık. Dünyayı rahatça keşfetmenizi sağlayan deneyimler sunmak misyonumuza olan bağlılığımız asla sarsılmadı. Daha önce, ancak güvenli olduğunda tekrar seferlerimiz,  açacağımızı söylemiştim. Biz özel ve yakından yönetilen bir şirketiz, yani hizmete dönme kararını aceleye getirmek zorunda değiliz. Operasyonlarımızı geçici olarak askıya alma sürecimizi 31 Aralık 2020’ye kadar uzatıyoruz – bu zamanda dünyanın daha iyi bir konumda olacağına ve uluslararası seyahatin daha az karmaşık olacağına inanıyoruz.” dedi.