Kurallara uymadılar Kruvaziyerden atıldılar

1462

Covid-19 salgınının dünya çapındaki seyir operasyonlarını durdurduğu mart ayından bu yana Akdeniz’de yeniden seferlere başlayan kruvaziyer şirketi MSC Grandiosa gemisinin turunda kuralla uymayan bir yolcu aile seferden atıldı.

İsimleri açıklanmayan yolcular Malta’nı başkenti Valetta’da şehri keşfetmek için kendi başlarına tura çıkmaya karar verdikleri söyleyerek gruptan ayrıldı. Bu, davranışlar MSC ile yaptıkları yolculuğun geri kalanının kaybedilmesine ve gemiden atılmalarına neden oldu.

.Gemi şirketi konu ile ilgili olarak “Gemimiz güvenli bir şekilde tekrar seferlerini sürdürebilmek için bir takım kuralları uyguluyor. Uyguladığı sayısız COVID-19 önlemi var. Bunlardan birisi de uğranılan limanlarda rehberli, MSC tarafından organize edilen şehir tutlarında uyguladığımız kurallardır. Bu turlara katılmanın şartı grupla birlikte hareket etmektir.MSC Cruises olarak konuklarımızın, mürettebatımızın ve ziyaret ettiğimiz toplulukların sağlığını ve refahını sağlamak için geliştirdiğimiz sağlık ve güvenlik protokolümüz var. Bu doğrultuda şehir turundan kaçan bir aileye gemideki misafirleirn sağlığını tehlikeye atmamaları için yeniden binmelerini reddetmek zorunda kaldık” dendi.

Düzenlenen şehir tutunda gruptan ayrılan bu ailenin, kendileri gemiye yeniden alınmamasını sevinç ile karşılayan diğer yolcular “MSC çok yerinde bir karar aldı. Bir aile koskoca geminin yüzlerce yolcusunun yaşamını riske atacaktı” dediler.