Ölüm Depozitosu

492

Kamboçya ülkesinin sınırlarını henüz kapatmadı. Ancak, Kamboçya’ya giden her yabancıya COVID-19 testi yapılıyor. Test pozitif ise sizden 3 bin dolar depozito alınıyor. Bu paranın bin 500 doları teşhis, tedavi hastane ücreti. Geri kalan bin 500 dolar mı? Ha, o da siz ölürseniz cesedinizi yakma parası..

İşte o merak edilen süreçler ve depozitonun içindeki harcanacak paralar listesi:

Havaalanından bekleme merkezine ulaşım için 5 ABD doları, bir COVID-19 testi için 100 ABD doları, test sonucunu otelde veya bekleme merkezinde konaklayıp bekleyeceksiniz. Test bsonucu bekleme yerleinin bir gecelik konaklama parası 30 ABD doları yatak günde üç öğün yemek için de 30 ABD doları olamak üzere günde 60 dolar. Ama, eğer ki sizinle aynı uçaktaki bir yolcunun COVID-19 testi pozitif çıkarsa, yandınız. Çünkü aynı uçuşta bulunanların tümü 14 gün karantinayada kalmak zorunda. Karantina tesisinde kalış bedeli günde 84 dolar. Peki, sizin testiniz pozitif bir çıkarsa o zaman siz de hem hastalık korkusu hem de cüzdan korkusu başlıyor. Neden mi? Çünkü maliyeti karşılamak için en az 3 bin ABD Doları tutarında bir depozito vermeniz gerekiyor da ondan.

3 Bin doların dökümü de şöyle;

Tanrı korusun testiniz pozitif çıkarsa hastane odası, tıbbi tedavi hizmeti, yemekler, çamaşırhane ve sıhhi hizmetler için günlük 225 dolar isteniyor. Ayrıca Allah korusun vefat edersniz de cesediniz yakma hizmet bedeli için bin 500 dolar alınıyor. Hadi siz, siz olun bu pandemi geçinceye kadar Kamboçya turunu unutun.