Corendon 2021 de 2’ye Katlayacak

1345

Corendon Airlines, 2021 yaz sezonu uçuş programını açıkladı. Düsseldorf ve Basel’i yeni merkez üs olarak belirleyen havayolu şirketi, Türkiye’de 17 şehre yaptıkları seferleri, 2021’de iki katına çıkaracak

Corendon Airlines Ticaret Direktörü Mine Aslan, “Önümüzdeki sezon, Avrupa ülkelerinden tatil destinasyonlarına olan talebin daha da artacağını düşünüyoruz. Yeni uçuş noktası açma stratejimize 2021’de de devam ediyoruz” dedi.

Aslan 2021 yazında Almanya, İsviçre ve Avusturya’dan Türkiye, Yunanistan, İspanya, İtalya, Mısır ve İsrail’in turistik destinasyonlarına toplam 5 milyon koltuk kapasitesi sunacaklarını ileri sürdü.

Anadolu’ya direk hat

Mine Aslan, Corendon Airlines’ın Avrupa-Anadolu hatları için planladıkları 2021 uçuş programından da söz etti. “İlk kez 27 Haziran’da yolcu uçağımızı Zonguldak’a indirerek başlatmış olduğu Almanya – Zonguldak seferlerini 2021 yaz sezonu ile birlikte güçlendireceğiz. Avrupa’da yaşayan vatandaşlarımızın yoğun talep gösterdiği Zonguldak havalimanına Köln, Münster ve Düsseldorf’tan yoğun bir program hazırladık. Yine bu sene başladığımız Brüksel’den Eskişehir’e ve Hollanda’dan Kayseri ve Konya’ya düzenlediğimiz direkt seferlere olan yüksek talebe cevap vererek bu hatların devamlılığını sağlayacağız. Almanya, Avusturya, İsviçre, Hollanda ve Belçika’dan Anadolu’nun 17 şehrine düzenleyeceğimiz sefer sayısını 2021 sezonunda iki katına çıkarıyoruz” dedi.