Musk, Mars’ta Ölüm Oranı Yüksek

1336

Space X’in kurucusu Elon Musk, 4 gün süren sanal “İnsanlar Mars’a Zirvesi’nde konuşma yaptı. Musk, konuşmasında 2050 yılında Mars’ta şehir kurma planları hakkında bilgi verdi. “Bu oldukça tehlikeli ve zor. Mars’a koloni kurmak üzere gitmeye gönüllü olacaklara ikazım “Ölme ihtimaliniz yüksek” dedi.

İnsanlar Mars’a Zirvesi’nde Space X ve Starship roketinden söz eden Elon Musk, roketin çalışmalarında iyi bir ilerleme kaydedildiğini ancak yolcuları uzaya yollamak için aşılması gereken adımlar olduğunu söyledi. Musk, zirvede 2050 yılında Mars’ta kendi kendine yeten şehir kurma planları için de söyle konuştu;

 “Açık konuşmak gerekirse bu oldukça tehlikeli ve zor bir iş. ve Mars’a koloni kurmak üzere gitmeye gönüllü olacaklara “Ölme ihtimaliniz yüksek” diye uyarıyorum. Ama, süreç zor olsa da başarıyla sonuçlanırsa, “ihtişamlı” olacak.”

Geçen günlerde ilk fırlatma testine giren Starship’in yeni prototipi de (SN6) ABD’nin Teksas eyaletinde bir kez daha kısa mesafeli fırlatma için test edildiğine değinen Musk “152 metre yükselen Starship, daha sonra belirlenen alana güvenli bir şekilde iniş yaptı. Ay ve Mars’a kargonun yanı sıra tek seferde 100 kadar yolcuyu gönderebilmek için Starship geliştiriliyor” dedi.