KKTC’ye Git, Karantinaya Gir

1509

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakanlığı koronavirüs vakaları artınca ülkelerine giriş yapan herkese karantina şartı getirdi.

Başbakanlığın açıklaması şöyle; “Dünya Sağlık Örgütü tarafından ‘pandemi’ kapsamına alınan korona virüs salgınının önlenmesine yönelik tedbirler çerçevesinde ülkemizde bazı düzenlemeler hayata geçirildi.

Kontrollü olarak yeniden başlatılan turizm faaliyetlerinin yanı sıra toplum sağlığının da korunmasının büyük önemi bulunduğu bilincinden hareketle, kara, deniz ve hava sınır kapılarından giriş yapacak olan otel rezervasyonlu turistlere ülkeye girişlerinde PCR testleri yapılacak. Bu kişiler daha sonra test sonucunu beklemek için rezervasyon yaptırmış oldukları otele gönderilecekler. Test sonucu çıkana kadar konaklayacakları otel içerisinde gözetim altında tutulacaklar.  Gözetim altında bulunan turistlerin aynı ortamda bulunanlarla temas etmemeleri ve otelden dışarı çıkışlarına izin verilmeyerek halkla bir araya gelmemesi için de gerekli tüm tedbirler otel tarafından alınacak ve otel işletmelerinin sorumluluğunda uygulanacak. 

Kara, deniz ve hava sınır kapılarından giriş yapacak olan otel rezervasyonlu turistlere, ülkeye girişlerinde PCR testleri yapılacak. Bu kişiler test sonucunu beklemek üzere rezervasyon yaptırdıkları otellere gönderilecek. Burada   test sonucu çıkana kadar konaklayacaklar. Otel içerisinde gözetim altında tutulacaklar” denildi.