Bakan Antalya’nın Turizm Bakanı

983

Old City Otelciler Platformu Başkanı Tarkan Akyüz, Bakan Ersoy’un yaptığı, “Otelini açan pişman olmadı” açıklaması eleştirdi. Akyüz, “Turizm Bakanımızın yatırımlarının çoğu Antalya’da olduğu için, Türk turizmi olarak Antalya’yla yatıp, Antalya’yla kalkıyor. İstanbul’un adı bile yok” iddiasında bulundu.

Old City Otelciler Platformu Başkanı Tarkan Akyüz, Turizm Bakanı maalesef Türk turizmini bir tek Antalya’dan ibaret olarak görüyor” iddiasında bulundu. Akyüz “Sayın Turizm Bakanımızı 1988 yılından beri tanırım. ETS otobüslerini Murat Bey ile beraber sabah 04.00’lerde kaldırırlardı. İkiz kardeşler olarak, bildim bileli gerçekten çok çalışkandırlar. Bunu yanında çalışanlar da bizzat söyler” dedi.

Bakan Ersoy turizm A’dan Z’ye bilir

Old City Otelciler Platformu Başkanı Tarkan Akyüz sözlerini şöyle sürdürdü; “Antalya’daki Voyage ve Maxx Royal’leri muntazam olarak kullanırım. Ve otel işletmeciliği 10 üzerinden 10 alır. Kendisi ‘Turizm’in A’dan Z’ye her şeyini en iyi bilen ve A’dan Z’ye hepsine yatırım yapan ve bundan ekmek yiyen birisidir. Bakanımızın hep iyi taraflarından bahsettim. Şimdi eleştiri tarafına geçelim. Sayın Ersoy Turizm Bakanı olunca, turizmi iyi bilen biri olduğu için kendisinden çok büyük beklentilerim vardı. Turizmi coşturacaktı. Dünya sıralamasında 2 veya 3’üncü sıralarda yer alma beklentisi içine girmişken, hiçbir beklentimizi maalesef karşılayamadı. Turizm Bakanımızın yatırımlarının çoğu Antalya’da olduğu için, Türk turizmi olarak Antalya’yla yatıp, Antalya’yla kalkıyoruz. Turizm Bakanı maalesef Türk turizmini bir tek Antalya’dan ibaret olarak görüyor. İstanbul’un adı yok. Veya diğer bölgelerimizin adı hiçbir zaman geçmiyor. İstanbul olmadan Türkiye ve Türk turizmi düşünülemez. Bakanımız şehir içi turizmden hiçbir zaman bahsetmiyor” iddialarında bulundu.