Bakan Ersoy: Otelini Açan Pişman Olmadı

906

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, koronavirüs salgını ortamında turizmin iyi gittiğini ileri sürdü. Ersoy, “Turizm geç başladı ama ağustos iyi geçti. Eylül rezervasyonları da iyi görünüyor. Oteller çok iyi bir ağustos performansı gösterdi. Özellikle 5 yıldız oteller çok iyi gitti” dedi.

Bakan Mehmet Nuri Ersoy, Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök ile Bodrum da sohbet yaptı. Bakan Ersoy’ Hürriyet yazarına turizm konusunda konuştu.

Ersoy “Turizm geç başladı ama ağustos iyi geçti. Eylül rezervasyonları da iyi görünüyor. Bugün büyük uluslararası otellerinden birinin mülk sahibinden mesaj aldım. Ağustosta yüzde 87 doluluğu yakalamışlar. Şu sıra yüzde 100 dolu gidiyormuş. Oteller çok iyi bir ağustos performansı gösterdi. Özellikle 5 yıldız oteller çok iyi gitti. 2021 elbette 2019 gibi olmayacak ama kesinlikle 2020’den daha iyi geçecek. Herkes şimdiden hesabını buna göre yapmalı. Dün Antalya Havaalanı’na 42 bin turist indi. Şu an günde ortalama 33 bin turist iniyor. Ağustos ayında Türkiye’ye 2.5 milyon turist geldi. Eylülde Antalya’ya 1 milyon bekliyoruz. Böyle giderse bu yıl gelen turist sayısı 15 milyonu bulacak. Bunun 2.5 milyonu yurtdışında yaşayan Türkler, 12.5 milyonu yabancı” diye görüşlerini açıkladı.