Ayda 750 Milyon Dolar Zarar

752

ABD’nin dünyaca ünlü havayolu şirketi United Airlines’in CEO’su Scott Kirby, havacılık endüstrisinin yeniden canlanmasının, tek şartının koronavirüs aşısının bulunması olduğunu söyledi. CEO Kirby, aşı bulunmaması durumunda krizin daha derinleşeceğini ileri sürdü.

United Airlines CEO’su Scott Kirby, koronavirüs aşısının yaygın olarak dağıtılacağı tarihe kadar seyahatlerin eski düzeylere gelmesinin mümkün olmayacağını söyledi. Kirby “Umarım bu daha erken olur, ancak tahminimiz önümüzdeki yılın sonu” dedi.

16 Bin kişi kapı dışarı

Kirby, gelirlerdeki yüzde 85’lik düşüş ve sağlanan destek fonlarının tüketilmesiyle birlikte, önümüzdeki ay 16 bin çalışanı işten çıkarmak zorunda kalacaklarını söyledi. Kirby ayrıca şirketin günlük kaybının 25 milyon doları bulduğunu belirterek “Bu da ayda 750 milyon dolar zarar demek. Sektörde, kendilerini güvende hissedene kadar seyahat talepleri geri gelmeyecek. Bunu sağlayacak tek şey aşı olacak. Bazı işletmeler daha erken iyileşebilir, ancak havacılıkta ve desteklediğimiz tüm sektörlerde kriz daha uzun sürecek” dedi