Pandemide Gidemeyenlere Online “Yolda 2”

1390

1984’ten bu yana, farklı platformlarda, kadın ve popüler kültür üzerine yaptığı işlerle tanınan, Türkiye’de Güncel sanatın önemli sanatçılarından Kezban Arca Batıbeki; “Yolda II (On The Road II)” isimli ilk ‘online’ kişisel sergisini açtı.

Kezban Arca Batıbeki’nin, Yolda II (On The Road II) isimli solo sergisi Artcrowdistanbul Online Galerisi’nde 2 ay süreyle çevrimiçi olarak izlenebilecek. Sergi, yaşadığımız Pandemi zamanlarında ‘yol’a duyduğumuz özlemi dile getiren özel bir seçki ile izleyici karşısına çıktı..

Küratörlüğünü Aslı Biçer’in üstlendiği online sergide; Kezban Arca Batıbeki’ nin, geçmiş dönemde hiç görülmemiş ve pandemi sürecinde, sergiye özel ürettiği 28 dijital fotoğraf-kolaj eseri yer alıyor. Sergi; 16 Eylül-16 Kasım 2020 tarihleri arasında Artcrowdistanbul Online Galeri’sinde gezilebiliniyor.

Kezban Arca Batıbeki “On The Road II” başlıklı solo sergisini söyle anlatıyor; “Toplumca evde oturduğumuz pandemi döneminde, hemen herkesin yolculuklarda çekilen fotoğraflarını; sosyal medyada, sanki o günleri bir daha yaşayamayacakmış gibi içlenerek paylaştıkları dönemden esinlendim. Çektiğim binlerce yolculuk fotoğrafı arasından bana ilham verenlerini seçip ve tabii kendi üslubumdan uzaklaşmadan yeniden yorumlayarak bir seri oluşturdum.“ Yaşadığı çağı yansıtan ve geleceğe dair fikirler sunan disiplinler arası sanatçılara açık online bir sanat ve tasarım galerisi Artcrowdistanbul Online Galeri’de yer alacak sergiyi: artcrowdistanbul.com adresinden ziyaret ediliyor.