Cruise Sektöründe Biz de Varız

634

Kruvaziyer otel işletmeciliği sektöründe uzun yıllardır faaliyet gösteren Miray International – Miray Cruises, lüks yolcu gemisi satın aldı. Akdeniz’de İtalyan ve Yunan firmalarının güçlü olduğu Cruise sektöründe artık bir Türk şirketi de kendi gemisiyle var olacak.

Cruise sektörü, dünyada yaklaşık 40 milyar dolarlık büyüklüğünde bir pazar. Akdeniz’de bu pazarın aslan payını İtalyan ve Yunan şirketleri alıyor. Sektör içnde bulunduğumuz pandemi döneminde zor durum. Ancak sektöre Türkiye’den bir hamle geldi. Miray International – Miray Cruises adlı şirket lüks bir yolcu gemisi satın alarak Cruise sektöründe “Artık biz de varız” dedi..

Ahmet YAZICI

Miray International – Miray Cruises Genel Müdürü Ahmet Yazıcı, “Türkiye bu büyüklükten yeterli payı alamıyor. Türk şirketleri olarak sektörde güçlü olabilmemiz için kendi gemilerimize ihtiyacımız var. Gerçekleştirdiğimiz bu yatırım Türk Cruise sektörü için tarihi bir hamledir. Uluslararası rekabette elimizi güçlendirecektir” dedi.

Bu satın almanın çok önemli olduğunu vurgulayan Genel Müdür Yazıcı, “Cruise; çok büyük bir sektör. Türk şirketleri faaliyetlerini kiralık gemilerle sürdürdüğü için süreklilik sağlanamıyordu. Gemimizi sefere hazırlıyoruz. Bu satın alma Türk cruise sektörü için tarihi bir hamledir. Uluslararası rekabette elimizi güçlendirecektir” diye ifade etti.

Kuşadası’nda bekliyor

Kuşadası’nda hizmete hazır halde bekleyen Miray Cruise gemisinin  yakın zamanda turlarına başlayacağını sözlerine ekleyen Yazıcı “ “400 yolcu kabini bulunan gemimiz, Bin yolcu kapasitesine sahip. 164 metre uzunluğun. Şu sıralar iç dkorasyonlarını yeniliyoruz. Y yakın zamanda Türkiye çıkışlı turlarına başlayacak. Ege ve Akdeniz’de yolculuk edecek gemi Türk konseptinde servis ve yemek standartlarıyla hizmet vererek farkını ortaya koyacak” dedi.