Bodrum’a Gidenler Evlerine Dönmedi

658

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, ilçenin özellikle İstanbul, Ankara ve Bursa’dan gelen yazlıkçılarla birlikte 170 bin olan yerleşik nüfusunun 400 bine yaklaştığını belirtti Aras “Salgınından kaçan tatilciler yaşadıkları şehirlere dönmedi. Kış aylarında normal nüfusun iki katı kadar bir nüfusla karşı karşıya kalacağız kış boyunca” dedi.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Sputnik’te yer alan haberde, kışı ilçede geçirecek vatandaşlara kayıtlarını Bodrum’a aldırma çağrısı yaptı. 2 katına çıkan nüfus nedeniyle ilçede trafik ve altyapı sorunları görülmeye başlarken, Bodrum, Türkiye’de bulunan birçok ilin nüfusunu da geride bırakmış oldu” diye görüşlerini açıkladı..

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras yaz sezonunda salgından fazla etkilenmediklerini ileri sürerek “Yaz sezonunu çok iyi bir şekilde geçirdik. Türkiye’nin bir çok yerinde vakalar artarken Bodrum’da vaka ya hiç olmadı bazen de stabil kaldı. Bundan sonra da gerekli önlemleri alarak Bodrum’un güvenli bir kent olarak kalmasını sağlamaya çalışıyoruz. Uzaktan eğitiminde şu anda gündemde olmasıyla beraber Bodrum’a gelen nüfusun çok fazlada gitmeyeceği tahmin ediyoruz. 2. konut sahiplerinin ana kentlere dönmeyip Bodrum’da kalmaya devam edeceklerini görüyoruz. Bizim araştırmalarımızla beraber, 2. konut sahiplerinin geri dönmemesiyle birlikte oluşacak nüfus 350 ila 400 bine çıkıyor. Bizim normalde 176 bin 500 nüfusa hitap ediyoruz. Şu anda görünen o ki 2 kat bir nüfusla karşı karşıya kalacağız kış boyunca. Bunun için tabi ki önlemlerimizi alacağız.

Bodrum’u seviyorsan Bodrumlu ol 

Yazlık beldelerin kış nüfusuna göre ödeneklerini aldıklarını, devletten gelen payın nüfusa göre olduğunu değerlendirirseniz. 176 bin 500 nüfusuna göre alınan bu payların 400 bin nüfusa göre harcanacağı da burada bir gerçektir. Bunun için ya ekstra desteklenmemiz lazım, ya da Bodrum’da yaşayacak olan vatandaşlarımız da ilçemize kayıt olacak. ‘Bodrum’u seviyorsan Bodrumlu ol’ diye her mecrada söylüyoruz.”