Nusret’in ABD’deki Restoranı Kapatıldı

1826

Restoranlar zinciri sahibi Nusret Gökçe’nin Amerika Birleşik Devletleri’nin Boston kentinde 11 gün önce açtığı yeni mekanı kapatıldı. Restoranın koronavirüs güvenlik kurallarına uymadığı gerekçesiyle kapatıldığı belirtildi.

Boston Belediyesi, kentteki Nusr-Et lokantasına, Covid-19’la ilgili kamu güvenliği standartlarına uymadığı gerekçesiyle kapatma cezası verdi. Nusr-Et’ten kararla ilgili henüz bir açıklama yapılmadı. CNN ve Associated Press ajanslarının haberlerine göre belediye, kapatma kararına gerekçe olarak restoranın halk sağlığını ve güvenliğini tehdit ettiğini belirtti. Restoranda çalışanlar dahil maskesiz kişilerin olması ve masaların sosyal mesafeli olmaması korona virüs tedbirlerinin dışına çıkıldığını vurgulandı. Ayrıca restoranın yönetmeliğe aykırı şekilde iki yangın çıkışının da kapalı olduğu tespit edildiği ileri sürüldü. Faaliyetleri durdurulan ve içki ruhsatı askıya alınan restoranla ilgili belediye kurulunda bugünkü değerlendirmeden sonra karar verilmesi bekleniyor.

“APPLE KUYRUĞU DEĞİL”

Bu arada Boston’daki restoranı 11 gün önce açan Nusret, mekanın önündeki kuyrukla ilgili Instagram hesabından yaptığı paylaşımda “Aman dikkat Apple kuyruğu değil Nusr-Et Boston. Teşekkürler Boston” ifadelerini kullanmıştı.