Bir Hisse Bile Satma Planımız Yok

1889

Türkiye Varlık Fonu (TVF) Genel Müdürü Zafer Sönmez, THY hisseleri ile ilgili çıkan haberler üzerine açıklama yaptı. Sönmez THY’de yüzde 49,12’lik hisseye sahip olduklarını belirterek “Bizim 1 tane bile THY hissesi satma planımız yoktur. Bunu net söylüyorum. Bunun anlaşılması lazım. Bu manipüle edilecek bir konu değildir. Yazılanların da art niyetli olduğunu düşünüyorum” açıklaması yaptı

Sönmez, THY’nin dünyanın en önemli hava yolu şirketlerinin başında geldiğinin vurgulayarak “Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ile beraber dünya havacılık sektörünün zor bir süreçten geçiyor. Bu anlamda THY’nin de kendi planlarını, gerekli nakit akışını ve finansman ihtiyacını başarılı bir şekilde yaptı” dedi.

Sönmez şöyle konuştu:

“THY, kargoda dünyada ilk beş şirket içine girmek üzere. Müthiş bir atılım içinde. THY’nin her zaman arkasındayız. Şu anda ortada herhangi bir plan yok, spekülasyonlar üzerinden de bizim bir şeyler söylememiz doğru olmaz. THY, pandemi sürecinde havacılık sektöründe kazanan oyunculardan biri olacaktır. Bunu net söyleyebilirim. Global, ülkemizin bayrak taşıyıcısı olarak kazananlardan biri olacaktır. Türkiye Varlık Fonu da her zaman Türk Hava Yolları’nın arkasındadır ve desteğini sürdürecektir.”