Alman Robert Koch Alarm Verdi

1551

Almanya’da Covid-19 yükselişi sürüyor. Robert Koch Enstitüsü vatandaşları salgına karşı kendilerini korunmada daha aktif olmaya çağırdı. Bu nedenle özellikle Başkent Berlin’de geçtiğimiz mart ayında uygulanan kısıtlamalar yeniden yürürlüğe giriyor. Berlin’e gece yasağı geliyor.RobertKoch

Salgın hastalıklarla mücadeleden sorumlu Robert Koch Enstitüsü verilerine göre bir günde vaka sayısı 2828’e ulaştı. Ölü sayısı ve tedavi gören hasta sayısı da artışa geçti. Riskli yaşlılar arasında sayısı yükseliyor.

Robert Koch Enstitüsü alarm verdi ve halkı salgına karşı korunmada aktif olmaya çağırdı. Enfeksiyon sayısı en çok Kuzey Ren Vestfalya ve Hessen eyaletlerinde yüksek. Berlin ve Hamburg’ta ise kritik sınırın üzerinde. Bulaşma vakalarının en çok özel eğlence ve aile içi kutlamalarda meydana geldiği belirlendi.

Yetkililer Alman sağlık sisteminin bu sayıların altından kalkmakta zorlanmayacağı, ancak bu hız kesilmezse ileride sorunlar yaşanacağı uyarısında bulunuyor. Berlin gece yasağı getiriyor. Restoran, bar ve kafeler gece saat 23.00’den sabah saat 06*00’ya kadar kapalı kalacak.