THY’de 45 Uçağa Aynı Anda Bakım

1698

Türk Hava Yolları Teknik AŞ Türkiye’nin en büyük uçak üs bakım hangarlarının bir bölümünün açılışını yaptı. Şimdilik 9 uçağa bakım hizmeti başladı. Hangarları tüm bölümleri açıldığında bu sayı 45 uçağa çıkıyor.

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş., İstanbul Havalimanındaki uçak bakım, onarım ve revizyon (MRO) kompleksinin yeni hangarlarının inşaat işlemlerini bir bölümünü tamamladı. İstanbul Havalimanı’nda yer alan ilk üs olan bakım hangarları Türkiye’nin en büyük hangarları olma özelliğini taşıyor. Tesis 60 bin metrekare kapalı alana sahip. Şimdilik aynı anda 3 geniş, 6 dar gövde uçağa hizmet verebilme özelliği var. Yeni üs bakım hangarları; sürekli büyüyen ve gelişen global MRO sektöründe Türk Hava Yolları Teknik A.Ş.’nin rekabet gücünü daha da artıracağı belirtiliyor..

İstanbul Havalimanı THY Teknik Hangarı

Su Yağmurdan Enerji Güneşten Bakım THY’den

İçinde yaşadığımız çevreyi önemseyen ve gerçekleştirdiği tüm faaliyetlerde bu hassasiyeti gözeten Türk Hava Yolları Teknik AŞ. hizmete açtığı yeni hangarlarıyla da bu politikasını destekliyor. Hangarlarr su ihtiyacını sarnıçlar aracılığıyla yağmur sularından, enerji ihtiyaçlarını da güneş enerjisinden sağlıyor. Hangar ceplerinde kullanılan yarı geçirgen polikarbonat paneller sayesinde güneş ışığından daha uzun süre faydalanılmasına imkân sağlayan hangarların ısıtılmasında da;bakıma alınan uçakların depolarında bulunan ve hangara alınırken boşaltılması gereken yakıtlar kullanılacak.

Son teknoloji sistem ve ekipmanlar ile donatılmış olan tesisin içerisinde ve çevresinde bulunan tüm unsurlar akıllı otomasyon sistemleri tarafından yönetiliyor.

THY Teknik AŞ. Genel Müdürü Ahmet Karaman,

Yeni üs bakım hangarlarının açılması ile ilgili açıklama yapan THY Teknik AŞ. Genel Müdürü Ahmet Karaman, “Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. başarı hikayelerine bir yeni mihenk taşı daha ekledi. İstanbul Havalimanı’nın; Türkiye’nin ve dünyanın yeni havacılık merkezi olduğuna inanıyor ve burada sunduğumuz havacılık teknik THY Teknik AŞ. Genel Müdürü Ahmet Karaman, hizmetlerimizi yaptığımız yeni yatırımlar ile çok daha ileri seviyelere taşıyoruz. Ülkemiz sivil havacılığının büyümesini sürdürülebilir kılma ve müşterilerimize en kaliteli hizmeti sunma noktasında kararlıyız. Dünyanın ve sektörümüzün içinde bulunduğu bu zor günlerde kabiliyetlerimiz ve kapasitemizdeki artışın bu taahhüdümüzü desteklediğini düşünüyorum. Yapımını tamamlayarak ilk uçak bakımlarını gerçekleştirdiğimiz üs bakım hangarlarımız ile önemli bir büyüme sağladık. Çevre dostu yapılardan oluşan bakım kompleksimizde bütün fazların tamamlanması ile 45 uçağa aynı anda bakım hizmeti sunabileceğiz.” dedi.