Covid Testi Bedava

1686

İspanya’nın RoomMate adlı otel zinciri, tüm konuklarına Covid testi hediye eden bir kampanya başlattı. Kampanyaya göre otel müşterilerine Covid testi bedava.

Madrid’in Chueca semtindeki, RoomMate Hotel Oscar, bir İspanyol butik oteller zinciri, konuklarına ücretsiz Covid-19 testleri sunan ilk otel zinciri oldu. Konuklar otele geldiklerinde Room Mate’nin anlaştığı ve İspanya genelinde yaklaşık 100 klinikten herhangi birinde ücretsiz bir antijen testi yaptırmayı seçebiliyor. Otel daha sonra müşterilerin kaldıkları süre boyunca semptomlarını takip etmek için bir uygulama kullanmaya başladı. Uzun süre kalan konuklar ve otel personeli her üç ila beş günde bir test ediliyor.

Antijen testi, örneklerin bir laboratuvara gönderilmesinin ardından sonuçları 15 dakika içinde alınıyor. Program İspanya’daki dört RoomMate otelinde – Madrid, Barselona, ​​Malaga ve Granada’da – pilot olarak uygulanmaya başlandı. Ardından şirketin dünya çapındaki 28 otel zincirinde uygulanacak. Bu arada mayıs ayında, Covid krizinin doruğunda, RoomMate hastanelerin üzerindeki baskıyı kaldırmak için otellerinden 13’ünü sağlık bakanlığına devretmişti