Yılbaşına Ruslarla Gireceğiz

1559
 

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR), Rusların bu yılbaşı tatilini nerede geçirecekleri konusunda bir araştırma yaptı. Buna göre Rusya vatandaşlarının en popüler yılbaşı tatil destinasyonları belirlendi. Yılbaşı tatili için en fazla tercih edilen ülkeler arasında Türkiye çıktı.

ATOR Başkanı Maya LOMİDZE

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) Başkanı Maya Lomidze, Rus medyasına yılbaşı tatili için tercih edilen destinasyonları açıkladı. Buna göre Rusya içinde Krasnodarsk’ın ilk sırada, St.Petersburg, Moskova, Kırım ve Stavropol popüler destinasyonlar arasında. Yurtdışı tatili içinde ilk sıralarda Türkiye var.

Yılbaşında İstanbul

Pandemi nedeniyle Rus vatandaşlarının yaz tatillerine pek çıkamadıklarını ancak şimdi yılbaşı tatili için hazırlık yaptıklarına değindi. Lomidze  yılbaşı için ilk sıralardaki Türkiye’nin yanı sıra Maldivler, Birleşik Arap Emirlikleri, Belarus, Kazakistan, İngiltere ve İsviçre de olduğunu vurguladı. Lomidze, Mısır pazarının kapalı olması ve uzak destinasyonların pahalılığı Türkiye’yi yıl boyu gidilen bir destinasyon haline getirdi. Rusyalı turistlerin, özellikle İstanbul’a talep patlaması yaşanmasıyla birlikte yılbaşı tatili için en çok tercih ettiği beş destinasyon arasına da girdiğini anlattı.