Keman Virtüözü Viktoria Mullova CRR’de

2249

Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu, müzik otoriteleri tarafından klasik müzikte “yaşayan en büyük keman virtüözü” olarak nitelendirilen Rus müzisyen Viktoria Mullova’yı ağırlıyor…Viktoria Mullova CRR’nin “Sanatçı Portreleri” konseptinde 19 Ekim 2020 Pazartesi ve 20 Ekim 2020 Salı günü; iki ayrı konserle seyirci karşısına çıkacak. Sanatçı konserin,şef Cem Mansur’un yöneteceği CRR Senfoni Orkestrası eşliğinde verecek. Mullova 20’nci yüzyılın en güzel konçertolarından biri olarak nitelendirilen S. Prokofiev’in klasik keman konçertosunu seslendirecek. Ertesi gün oğlu caz basçısı, besteci ve aranjör Misha Mullov – Abbado ile birlikte sahne alacak.

Dünyanın birçok yerinde en prestijli orkestralar ve şeflerle konserler veren Viktoria Mullova İstanbul’da kusursuz bir müzik mirasına sahip Misha Mullova – Abbado, ile Bach ve Schumann gibi bestecilerin seslendirecek. Konserlerde çağdaş caz müziğinin ve dünyanın dört bir yanından – Güney Amerika, Doğu Avrupa ve Orta Doğu’dan düzenlemeleri içeren bir program oluşturuldu.

CRR’nin “Sanatçı Portreleri” konseptinde 19 Ekim 2020 Pazartesi ve 20 Ekim 2020 Salı günü; iki ayrı konserle seyirci karşısına çıkacak. Sanatçı konserin,şef Cem Mansur’un yöneteceği CRR Senfoni Orkestrası eşliğinde verecek. Mullova 20’nci yüzyılın en güzel konçertolarından biri olarak nitelendirilen S. Prokofiev’in klasik keman konçertosunu seslendirecek. Ertesi gün oğlu caz basçısı, besteci ve aranjör Misha Mullov – Abbado ile birlikte sahne alacak.

Dünyanın birçok yerinde en prestijli orkestralar ve şeflerle konserler veren Viktoria Mullova İstanbul’da kusursuz bir müzik mirasına sahip Misha Mullov – Abbado, ile Bach ve Schumann gibi bestecilerin seslendirecek. Konserlerde çağdaş caz müziğinin ve dünyanın dört bir yanından – Güney Amerika, Doğu Avrupa ve Orta Doğu’dan düzenlemeleri içeren bir program oluşturuldu.