Robotlar Covid-19’la Savaşta

1741

Uluslararası havalimanlarında dezenfeksiyonları robotlar yapıyor. Havalimanı robotları sürekli dezenfeksiyon sağlayarak virüsün yayılmasına engel oluyor. Londra Heathrow, Katar Hamad Portekiz Humberto Delgado Havaalanı gibi her gün yüzlerce uçuşun gerçekleştiği havalimanlarında da bu robotlardan var.

Havalimanları robotları virüs ve salgın hastalıkların yayılma sürecinde kritik rol oynuyor. Salgın hastalıklarda da ilk önlem olarak havalimanları uçuşlara kapatılıyor. Covid-19 pandemisinde de aynı önlemler alındı. Yeni normalle birlikte yolcu ve uçuş güvenliğini sağlamak isteyen birçok havalimanı dezenfeksiyon için robotları kullanıyor.

Bu robotların Türkiye distribütörü Inno-Robot’un Kurucusu Yöneticisi Mehmet Bilginsoy, virüssavar robotları şöyle anlatıyor; “Dezenfeksiyon robotları salgın ve virüslerle mücadelede geleneksel yöntemlerin çok üzerinde başarı gösteriyor. Bugün dünyanın birçok havalimanında kullanılan dezenfeksiyon robotları güvenli ve sürekli dezenfeksiyonla birçok ülke ve havalimanına örnek gösteriliyor. Covid-19 ile ortaya çıkan korunma önlemleri, salgının anlık ihtiyaçlarını giderdi. Biz UVD Robot ile bu konuda doğru ve etkili bir çözüm ortağı oluyoruz” diyor.