Turizmci Ahmet Ferda Seymen Yaşamını Yitirdi

1848

Turizm sektörünün başarılı ve sevilen ismi Ahmet Ferda Seymen, bir süredir mücadele ettiği amansız hastalığa yenik düştü ve hayatını kaybetti.

Hacettepe Üniversitesi İşletme Yönetimi Bölümü’nü 1980 yılında bitirdikten sora Yüksek Lisans öğrenimini International University Miami, Florida’da tamamlayan Ahmet Ferda Seymen, 1991 yılına kadar Florida eyaletinde restoran ve otel işletmeleri alanında yöneticilik yaptı.

1991 yılında Antalya Hilton Oteli ile İzmir Hilton Oteli’nin Yiyecek İçecek Direktörlüğü görevini üstlendi. Seymen, Antalya Side’de Sillyon Resort Hotel ve Corinthia Excelsior Hotel’lerin ve Kuşadası Pine Bay Holiday Resort’un Genel Müdürlüğünü yaptı.Daha sonra Malta’da Corinthia Hotels International ve Kuzey Afrika Operasyonları Bölge Müdürlüğü görevinin ardından Antalya Corinthia Hotels International Türkiye Operasyonları Bölge Müdürlüğü görevlerini aldı. İstanbul’da Richmond Hotel Genel Müdürü, Kaya Hotels & Resorts Operasyon Direktörü olarak görev yaptı.

Eresin Hotels Genel Müdürlüğü, Byotell-Byomed Hotel-Medical Turizm Bölümü Genel Müdürlüğü ve CVK Hotels & Resorts’ta Turizm Bölüm Başkanlığı görevlerinde de bulunan Seymen, daha sonra Ramada Plaza Genel Müdürlüğü görevini yerine getirdi.

Turizm Muhabiri ailesi olarak, Ahmet Ferda Seymen’e Allah’tan rahmet, kederli ailesine, yakınlarına ve turizm camiasına baş sağlığı ve sabır dileriz.