Mart’ta İflas Etti Şimdi Uçacağım Diyor

1676

İngiltere’nin Exeter merkezli havayolu şirketi Flybe, koronavirüs salgını ile birlikte tüm operasyonlarını mart ayında durdurdu. İflasını istedi. Ardından da 2 bin çalışanını işten çıkarttı. Şimdi yeniden uçma hesabı yapıyor.

Bölgesel havayolu şirketi Flybe, eski bir hissedarın kalan varlıklarını satın almak için devreye girmesinin ardından gelecek yıl faaliyetlerine yeniden başlayacağını duyurdu. BBC’nin haberine göre şirketin yeni sahibi Thyme Opco, yeni operasyonları için “Öncekinden daha küçük bir başlangıç yapmayı” planladıklarını  söyledi

Mart ayındaki çöküşünden önce yılda sekiz milyon yolcu taşıyan ve bölgesel İngiltere uçuşlarının yüzde 40’ını gerçekleştiren Flybe, 2021’de operasyonları içi kolları sıvadı. Şirketten yapılan açıklamaya göre Birleşik Krallık Sivil Havacılık Otoritesi (CAA) ile birlikte koordinasyonlu çalışarak dönüş sürecinin hızlandırılmasının hedeflendiği vurgulandı. Bu arada havayolunun hala geçerli bir işletme lisansına sahip olup olmadığına dair sorular ise havacılık sektöründe hala gündemde.