Airbus A350 XWB Bilmecesi

1800

THY sipariş verdiği A350-900 uçaklarının ilkini teslim aldı mı? almadı mı? Bu konu gün içinde bilmeceye dönüştü.

Airbus’ın iletişim ajansı sabah saat 10.33 de THY’nin bu uçağı teslim aldığını medyaya ilan etti. Ve bu önemli haber basın tarafından hemen gündeme alındı. Biz de bu haberi hemen yayımladık. Ancak iletişim ajansı saat 14.46 da “önemi bilgilendirme” başlığı ile “sabah ki bülteni paylaşmamanızı önemle rica ederiz” diye bir başka metin gönderdi.

Metin söyle; ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME Bugün gönderdiğimiz Türk Hava Yolları’nın Airbus A350 teslimatını içeren bülten, Airbus iç iletişiminde oluşan bir aksaklık nedeniyle resmi teslimat gerçekleşmeden önce paylaşılmıştır. Uçak, halen teslimat sürecinde olup teslimat tamamlandığında sizleri bilgilendireceğimizi ve şimdilik bu sabah gönderilen bülteni paylaşmamanızı önemle rica ederiz.

Bu ikinci bülten kafaları karıştırdı. Söyle ki; Biz turizmmuhabiri olarak sabah gönderilen bülteni haberci refleksi ile hemen sizlerle paylaştık. THY’nin bu uçağı teslim aldığını duyurduk. Ancak iletişim ajansının yanlış bilgilendirmesi nedeniyle yanlış haberi yayımlayarak sizleri istemeden yanıttık. Bu nedenle kesinlikle bizden kaynaklanmayan bu hata nedeniyle turizmmuhabiri ailesi olarak sizlerden özür dileriz.

Önceki İçerikAntalya’daki Liman Katarlılara
Sonraki İçerik10 Havalimanı Hudut Kapısı Oldu
Avatar
Cahit Akyol, CA Yayıncılık ve İletişim Danışmanlığı şirketinin Ajans Başkanı ve kurucusu, turizm haberlerin yer aldığı www.turizmmuhabiri.com adlı haber sitesinin de kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni’dir. 35 yıllık Hürriyet Gazetesi muhabirliği geçmişi olan Akyol yayıncılık hakkındaki engin bilgisi ve onlarca yıllık tecrübesi ile meslek hayatı boyunca sayısız haber,  röportaj ve seri yazılara imza atmış, halen de sektörün içinden olan bir gazetecidir. Akyol, tecrübeli gazetecilerden oluşan kadrosu ile CA Yayıncılık ve İletişim Danışmanlığı şirketinde farklı sektörlerdeki firmalara, kişiye özel PR hizmeti sağlar. CA Yayıncılık ve İletişim Danışmanlığı’nda, marka yönetimi ve “butik tarzda” halkla ilişkiler hizmetlerini yönetir. Şirketinde özellikle marka, hedef çalışması,  projelendirme, konsept geliştirme ve uygulama, kurumsal mesajlar, ürün odaklı mesajlar ve tabii ki, medya ilişkileri konusunda yetkindir. Şirketinin faaliyet alanları, yayıncılık, iletişim danışmanlığı ve halkla ilişkiler ve organizasyondur.