Tema Ekolojik Turizm

2072

Uluslararası Ekoturizm Derneği (TIES), pandemi döneminde Ekoturizm alanındaki gayretleri ödüllendirmek üzere, küresel ölçekte, ekolojik temalı bir yarışma düzenleme kararı aldı.. Yarışmaya başvurular bugün (29 Ekim) başladı.

The International Ecotourism Society (TIES) Avrupa- Asya Bölgeleri Başkanı aynı zamanda TravelShop Turkey’in kurucusu Murtaza Kalender, konuyla ilgili olarak yazılı açıklama yaptı. Kalender açıklamasında “Turizm sektörümüz ve pandemiden etkilenen turizmci paydaşlarımıza fayda sağlamak adına, ekoturizm alanındaki gayretleri ödüllendirmek üzere, küresel ölçekte, ekolojik temalı bir yarışma düzenliyoruz.  Yarışmada 16 farklı alt kategoride, binlerce organizasyon, 10 binlerce sektör temsilci, 100 binlerce çevreci / korumacı şahsın 5 milyon kayıtlı kullanıcı tarafından oylanacak. Kazananlar ödüllendirilecek” dedi.

TIES ‘in 15 bin aktif üyesi ile 200’den fazla ülkede 30 yıldır Ekoturizm alanında tek yetkili kurum olduğunu da vurgulayan Kalender sözlerini söyle sürdürdü;

“Ürettiğimiz bilgiler Dünya Turizm Örgütü tarafından da kullanılıyor. Biz de TIES’ın Avrupa ve Asya’dan sorumlu ofisi olarak, doğaya yönelik sorumluluk bilinci ve sürdürülebilirlik anlayışıyla faaliyetleri yapan kişiler ve kurumları ödüllendirmek için kolları sıvadık. Yarışma başvuruları www.tiesawards.com platformu üzerinden ücretsiz olarak yapıyor.”