İngiltere’ye Giriş Çıkış 1 Ay Yasak

2727

İngiltere de 24 saat içinde tespit edilen 21 bin 915 vaka ile birlikte Birleşik Krallıkta vaka sayısı 1 milyonu aştı. Bunu üzerine yapılan acil toplantılar sonrasında alınan kararı İngiltere Başbakanı Boris Johnson, açıkladı. Bu karara göre ülkede 4 haftalık ulusal çapta sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Başka ülkelerden İngiltere’ye giriş ve çıkışlar yasaklandı

5 Kasım tarihinden 2 Aralık’a kadar sürecek olan  yasaklar ile ilgili olarak The Sun yer alan habere göre, İngiltere de tüm eğlence yerlerinin kapanacağını ve sokağa çıkma yasağının uygulanacağı duyuruldu.

İşte önlemler;

Başka ülkelerden İngiltere’ye giriş ve çıkışlar yasaklandı. Barlar, restoranlar kapatılacak. Yemek dükkanları paket servisi yapabilecek. Kreş ve okullar açık kalacak. Bazı süpermarketler kapatılacak. Bazı durumlarda insanların egzersiz yapması için izin verilecek. Ülkedeki bazı fabrikalarda üretim sürecek ve inşaat faliyetleri devam edecek. Parlamento faaliyetlerini sürdürecek. Mahkemeler açık olacak. Yeni önlemlerin sadece İngiltere için olacak. İskoçya ve Galler için uygulanmayacak.