Büyükelçi; 326 Turist Yakalandı 11’i Öldü

1830

Rusya’nın Türkiye Büyükelçisi Aleksey Yerhov, gazetecilere yaptığı açıklamada bu yıl tatil sezonunda 11 Rus vatandaşının koronavirüs Covid-19 enfeksiyonu sonucu Türkiye’de hayatını kaybettiğini 326 Rus turist koronavirüse yakalandığını söyledi.

Türkiye’nin sınırların yabancılara açılmasından sonra alınan tüm önlemlere rağmen korona virüs nedeniyle hayatını kaybeden yabancı turistlere de rastlanıyor. Ağustos ayından itibaren ülkemize gelen 11 Rus vatandaşı koronavirüsten yaşamlarını yitirdi.

Rusya’nın Türkiye Büyükelçisi, Aleksey Yerhov,sınırların açıldığı Ağustos ayından beri bir milyondan fazla Rus vatandaşının Türk tatil beldelerini ziyaret ettiğini belirtti. Büyükelçi bu arada tüm önlemlere karşın Türkiye’de bulundukları süre boyunca Covid-19 koronavirüs teşhisi konulan Rus turistlerin toplam sayısının 326 kişi olduğunu sözlerine ekledi,

Haberrus’ta yer alan habere göre, şu anda da 87 Rus vatandaşının kaldıkları tatil beldesinde tecrit altında tutulduğunu ve 31 Rus turistin hastanelerde tedavisinin devam ettiğini söyledi.

Rus büyükelçi, Rus vatandaşlarının yabancı tatil beldelerine gitmeden önce mutlaka COVID-19 hastalığı durumunda masrafları karşılayacak bir sigorta poliçesi satın almalarını da şiddetle tavsiye ettiklerini vurguladı.