Uçak Düştü NTV Sunucusu Öldü

1841

Moskova bölgesindeki uçak kazasında Rus NTV televizyonunun sunucusu Aleksandr Koltovoy ve eşi yaşamını yitirdi.

Rusya Acil Durumlar Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre; Ramenskiy bölgesindeki Myaçkovo havaalanından Rıbinsk’e uçan Piper PiperSport tipi uçağın Lubertsiy kent bölgesine bağlı Çkalovsk köyü yakınlarındaki bir tarlaya sert iniş yaptı. Uçak yere çakıldıktan sonra alev aldığı belirtlidi..

NTV televizyonuna göre, Piper PiperSport tipi özel uçak Moskova bölgesinde sert iniş nedeniyle yere çakıldı. Kazada, Aleksandr Koltovoy ve eşi hayatını kaybetti. 

NTV’den yapılan açıklamada, “Kanalımız bünyesinde ‘DNA’ ve ‘Yıldızlar Birleşti’ programlarını sunan meslektaşımız Aleksandr Koltoyov ve eşinin, bugün Moskova bölgesinde meydana gelen trajik uçak kazası sonucu hayatlarını kaybettiklerini üzülerek teyit ediyoruz” ifadelerine yer verildi.

Sunucu Aleksandr Koltovoy özel pilot lisansına sahipti. İlk belirlemelere göre, kazanın motor arızasından kaynaklanmış olabileceği, olayla ilgili araştırmaların sürdüğü ifade edildi. Rusya Soruşturma Komitesi, kazayla ilgili olarak ‘Hava taşımacılığının güvenliği ve işletme kurallarının ihlali’ maddesinden soruşturma başlattı. Kaynak: Sputnik