Ofisine Gitme Mauritius’a Gel

1666

Tropikal tatil cenneti Mauritius, turist çekmek amacı ile ilginç bir pazarlama yöntemine başladı. Hedef kitle; ofisine gitmeyip uzaktan çalışanlar. Ama iyi kazanan kişiler. Çünkü orada bir yıllık geçimizi sağlayacak bir paranız olmalı. Sloganları ise  ofisine gitme bize gel buradan çalış sana 1 yıllık vize verelim.”

Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs pandemisi küresel bir değişime yol açtı. Bu krizden etkilenen sektörlerin baş sıralarında ise şüphesiz turizm sektör var. Seyahat kısıtlamaları ile azalan turist sayısı ülke ekonomilerini de büyük ölçüde etkiliyor. Bu nedenle de ülkeler turizmlerini hareketlendirmek için farklı girişimlerde bulunuyor.

Yeni normal hayatın bize zorladığı şartlardan birisi de uzaktan çalışma yöntemi. Bu yönteme göre iş yerlerine gitmeyip binlerce kilometrelerce uzaktan bile çalışma özgürlüğü var Artık kişiler bırakın ofisi, dünyanın bir başka ülkesinden bile tam randıman ile çalışabiliyor. Yeter ki internet bağlantınız olsun. Bilgisayarını olsun her yer ofis, her yer işyeri size. Muhteşem doğası ile yeryüzündeki cennet ülkelerden birisi olan Mauritius da turist avına çıktı.

1 Yıllık vize sizin

Gonca Kocabaş imzalı habere göre, Madagaskar’ın doğusunda yer alan bu tropikal cennet, uzaktan çalışanlara 1 yıllık vize vereceğini duyurdu. Mauritius, masmavi suları, beyaz kumsalları, palmiyeleri ile turizm cenneti adeta. Ayrıca  lüks otelleri ile de ünlü. Buradan 1 yıllık vize alabilmek için, uzaktan çalışabildiğinizi kanıtlamanız gerekiyor. Uzun süreli kalış için planınızı ülkeye sunmalı ve gerekli prosedürleri yerine getirmelisiniz. Mauritius’a seyahat edenler, corona virüs tedbirleri kapsamında, ülkenin belirlediği yerde 14 gün karantinada kalmak zorunda. Ülkeye giriş yaparken de corona virüs testinizin negatif çıktığını gösteren bir belge ile bu durumu kanıtlamanız gerekiyor. Uzaktan çalışma fırsatınız varsa ve ülkenin istediği şartları yerine getirirseniz bu cennet adada 1 yıl boyunca yaşamaya hak kazanıyorsunuz.